کد خبر : 895
چاپ
1857
04:26:28
1397/5/27
خزان زودرس در جنگل‌های مازندران/باران جانی دوباره به طبیعت بخشید

محمدرضا جهان‌آرا امروز درباره وضعیت جنگل‌های مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار ساری نیوزدر شهرستان ساری، اظهار کرد: طی چند سال اخیر شاهد برگ‌سوختگی و به‌عبارتی خزان زودرس در جنگل‌های مازندران هستیم که بارش باران در روزهای گذشته جانی دوباره‌ای به طبیعت استان بخشید و همه ما را نجات داد.

وی افزود: بارندگی‌ها کمک می‌کند خزان جنگل‌های مازندران دیرتر شده و در فصل خود باشد.

معاون امور جنگل اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران ـ منطقه ساری با اشاره به حال ناخوش جنگل‌های مازندران، اضافه کرد: مردم باید به این مهم توجه کنند نمی‌توانیم برای مراقبت از هر درخت یک محیط‌بان قرار دهیم و برای حفظ و حفاظت از طبیعت نیاز به همراهی و کمک مردم داریم.

جهان‌آرا با اشاره به وجود 26 پارک جنگلی فعال در مازندران، تصریح کرد: با این وجود مردم ترجیح می‌دهند وارد فضای جنگلی شوند درحالی که باید بدانند جنگل یک اکوسیستم فعال بوده و هرجای جنگل جای تفرج نیست.

وی یادآور شد: همچنین مردمی که وارد پارک‌های جنگلی می‌شوند لازم است از رهاسازی زباله در طبیعت پرهیز کرده و همچنین آتش روشن نکنند.

 معاون امور جنگل اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران ـ منطقه ساری در پایان گفت: جنگل نیاز به استراحت دارد لازم است همه افراد جامعه در این زمینه ما را همراهی کنند تا جنگل‌های سرسبز را بتوانیم به نسل آینده انتقال دهیم تا آنان نیز بتوانند از این موهبت الهی بهره‌مند شوند.

ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز مازندران
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین