کد خبر : 866
چاپ
1474
01:02:37
1397/5/23
تحریم شرکت‌هایی که به دلیل تحریم‌های آمریکا با ایران تجارت نکنند

 ناتالی توچی در مصاحبه با شبکه بی بی سی گفت: اگر شرکت‌های اروپایی به دلیل ترس از تحریم‌های آمریکا روابط خود با ایران را متوقف کنند توسط اتحادیه اروپا تحریم خواهند شد. وی بار دیگر تاکید کرد که اتحادیه اروپا با تمام توان از شرکت های اروپایی در برابر آمریکا حمایت خواهد کرد.

تصمیم دولت ترامپ برای خروج از برجام در اردیبهشت امسال با مخالفت جدی جامعه اروپایی و سایر اعضای امضا کننده برجام یعنی انگلیس، فرانسه، آلمان، چین، روسیه و اتحادیه اروپا مواجه شده است. پیشتر فدریکا موگرینی- مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز گفته بود این اتحادیه تمام تلاش خود را برای حفظ برجام انجام خواهد داد.

به گفته مشاور موگرینی- قوانین مسدودکننده تحریمی اتحادیه اروپا که از دیروز به مرحله اجرا درآمدند گامی مهم و نمادین بودند. طبق این قوانین شرکت‌ها و بنگاه‌های اروپایی که دارای روابط قانونی با ایران باشند و فعالیت خود را با اتحادیه اروپا هماهنگ کنند در صورت تحریم شدن توسط آمریکا تحت چتر حمایتی اتحادیه اروپا در خواهند آمد.

یکی دیگر از اقدامات اروپایی ها، تحویل پنج فروند هواپیمای جدید به ایران ایر آن هم تنها یک روز مانده به شروع تحریم های صنایع اتومبیل و هواپیمایی ایران بود.

ریچارد گرنل- سفیر آمریکا در آلمان که یکی از شرکای بزرگ تجاری ایران در اروپا به شمار می رود برای ترساندن اروپایی ها اعلام کرد شرکت های دارای روابط در ایران باید خود را آماده مواجهه با پیامدهای آن کنند. وی در توئیتی نوشت شرکت‌های آلمانی باید سریعا روابط خود با ایران را کاهش دهند.

این در حالی است که وزارت اقتصاد آلمان اعلام کرده است به صدور ضمانت‌نامه‌های صادرات و سرمایه‌گذاری به شرکت‌های آلمانی برای تجارت با ایران ادامه می دهد.

ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز مازندران اقتصادی
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین