کد خبر : 837
چاپ
336
09:13:54
1397/4/16
مصرف آب شهرنشینان مازندرانی هفت درصد بیشتر شد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران گفت که میزان مصرف آب شرب در استان طی سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، هفت درصد افزایش داشته است.....
مصرف آب شهرنشینان مازندرانی هفت درصد بیشتر شد

ساری نیوز : مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران گفت که میزان مصرف آب شرب در استان طی سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، هفت درصد افزایش داشته است.

به گزارش ساری نیوز ، ذبیح الله ذاکریافزود : در سه ماه بهار سال گذشته مردم استان حدود 43 میلیون لیتر آب مصرف کرده بودند که این میزان در سه ماهه نخست امسال به حدود 45 میلیون و 800 هزار متر مکعب افزایش یافت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر روزانه پنج هزار و 700 لیتر در ثانیه آب در مناطق شهری این استان مصرف می شود ، گفت : این میزان آب شرب توسط 607 هزار مشترک آب شهری با جمعیتی بالغ بر 2 میلیون و 200 هزار نفر مصرف می شود.

مدیر عامل آب و فاضلاب شهری مازندران افزایش مصرف آب را علیرغم عدم افزایش مشترکین عنوان کرد و افزود : علت اصلی افزایش میزان مصرف، گرمای هوا و همچنین فقدان مدیریت مصرف بخصوص در بخش خانگی است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران همچنین گفت : نخستین عامل هدررفت آب ، هدر رفت واقعی است که شامل فرسودگی و شکستگی خطوط توزیع می شود که 15 درصد منابع آب شرب در این بخش هدر می رود.
مازندران دارای هفت هزار کیلومتر خطوط توزیع آب شرب است که به گفته ذاکری از این میزان بیش از یک هزار و 700 کیلومتر نیاز به اصلاح و نوسازی دارند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران توان نوسازی خطوط توزیع آب در استان را 70 کیلومتر در سال اعلام کرد و ادامه داد: برای نوسازی کامل خطوط نیاز به بیش از 400 میلیارد ریال اعتبار است.

ذاکری همچنین از عامل ظاهری به عوان دیگر عامل هدر رفت آب یاد کرد و گفت : عامل ظاهری که 13 درصد از هدررفت منابع آب شرب را شامل می شود، مربوط به سرقت آب، کنتورهای خراب و مصرف غیر مجاز است که هزینه ای برای آن دریافت نمی شود و ضرر محسوب می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران با بیان اینکه در تابستان بیش از 9 هزار لیتر آب در ثانیه در استان مصرف می شود، گفت : حدود یک هزار لیتر در ثانیه کمبود تولید داریم که با مدیریت در شبکه جبران می شود.

ذاکری علت این میزان مصرف را جمعیت شناور و مسافر استان دانست و افزود : حدود نیمی از آب مصرفی در پیک مصرف به علت جمعیت شناور و خوش نشین است.

وی همچنین به جمعیت 2 میلیونی مصرف کنندگان شهری آب در استان اشاره کرد و گفت : این میزان جمعیت مصرف کننده در ایام تعطیلات به بیش از سه میلیون و 200 هزار نفر در شهرهای استان می رسد.

بر اساس نتایج سرشماری نفوس و مسکن ، 57 درصد جمعیت سه میلیون و 300 هزار نفری مازندران در شهرها و باقی در مناطق روستایی و حاشیه ای زندگی می کنند.

این درحالی است که به گزارش شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران در سه ماهه نخست امسال در مناطق روستایی استان حدود 20 میلیون متر مکعب آب شرب مصرف شد که نسبت به سال گذشته تغییری نداشت

 ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز مازندران
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین