کد خبر : 830
چاپ
455
10:34:26
1397/4/13
سرقت مسلحانه 15هزار دلاری در پوشش پلیس

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقان مسلحی که تحت پوشش مامور پلیس اقدام به سرقت 15 هزار دلاری در منطقه پاسگاه نعمت آباد کرده بودند، خبر داد.

به گزارش ساری نیوز، از مدتی قبل و در پی تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت مسلحانه تحت پوشش مامور در کلانتری 152 خانی آباد نو، پرونده برای شناسایی و دستگیری سارقان در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرارگرفت و مالباخته پس از حضور در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : در ساعت 17:30 روز 31 اردیبهشت ماه برای فروش مبلغ 15 هزار دلار آمریکا با یکی از بستگان خود به نام سعید . ن که از آشنایان و اقوام دورمان است به محل قرار ملاقات با خریدار در منطقه پاسگاه نعمت آباد، میدان ثارالله رفتم. منتظر خریدار بودیم که ناگهان یک دستگاه پراید با سه سرنشین در برابرما توقف کرد و هر سه نفرشان در حالیکه همراه خود اسلحه و بی سیم داشتند از ماشین پیاده شدند و قصد دستگیری هر دو نفر ما را داشتند که سعید توانست از دست آنها متواری شود اما من دستگیر شدم و سرنشینان پراید ضمن دستبند زدن به دستانم مرا با تهدید اسلحه سوار ماشین کرده و به راه افتادند.

مالباخته ادامه داد: در طول مسیر و در اتوبان فدائیان اسلام بود که متوجه شدم آنها قصد سرقت 15 هزار دلار همراه مرا دارند که در نهایت مبلغ 15 هزار دلار مرا سرقت کرده و پس از آن مرا در حاشیه اتویان فدائیان از ماشین پیاده کرده و از محل متواری شدند.

با توجه به شیوه و شگرد سرقت ، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سارقان با داشتن اطلاعات کامل در خصوص زمان و محل تردد مالباخته و با اطمینان کامل از همراه بودن پول از سوی مالباخته اقدام به طراحی سرقت کردند، لذا اقدامات ویژه پلیسی برای بررسی این فرضیه در دستور کار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی قرار گرفت و نهایتا کارآگاهان این اداره اطمینان پیدا کردند که تمامی اطلاعات برای انجام سرقت از سوی سعید که در روز سرقت همراه مالباخته بوده وظاهرا موفق به فرار از دست ماموراین شده ، در اختیار همدستانش قرار گرفته و اقدام به فرار وی از دست سارقان نیز صرفا یک ظاهرسازی بوده است.

با اطمینان کارآگاهان از نقش سعید در سرقت ابتدا وی در تاریخ سوم تیرماه توسط کارآگاهان دستگیر شد اما برابر انتظار در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتباط خود با موضوع سرقت شد اما در ادامه با ارائه دلایل پلیسی، به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن معرفی سه تن از بچه محل های خود به عنوان دیگر اعضای گروه، گفت: زمانیکه مالباخته به من مراجعه کرد و گفت که قصد فروش مبلغ 15 هزار دلار را دارد، به دروغ مدعی آشنایی با فردی شدم که می تواند تمامی دلارها را یکجا و با قیمت مناسب خریداری کند. در ادامه موضوع را با سه تن از دوستان و بچه محل های خود در شهرستان بهارستان در میان گذاشته و آنها نیز با تهیه اسلحه و دیگر تجهیزات پلیسی اقدام به طراحی نقشه سرقت کردند و من هم یک روز قبل از سرقت با مالباخته تماس گرفته و برای فردای آن روز برای فروش دلارها قرار ملاقات گذاشتیم. در روز سرقت با اطمینان از همراه داشتن دلارها ، به محلی که از قبل توسط دوستانم تعیین شده بود رفته و آنها نیز همانگونه که قرار گذاشته بودیم اقدام به سرقت دلارها کرده و مالباخته را نیز در اتوبان رها کردند .

براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام خبر دستگیری کلیه متهماین پرونده، گفت : با شناسایی سه عضو دیگر پرونده که در پوشش مامور پلیس اقدام به آدم ربایی و سرقت مسلحانه کرده بودند ، هماهنگی های لازم قضایی با شعبه نهم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران انجام و هر سه متهم در سه عملیات مشترک و همزمان ، دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه های آنها علاوه بر کشف مبلغ 15 هزار دلار مسروقه ، تعداد یک قبضه اسلحه کمری به همراه یک رشته دستبند فلزی و یک دستگاه بی سیم دستی کشف شد .

وی افزود: تمامی متهمان صراحتا به طراحی و اجرای سرقت مسلحانه همراه با آدم ربایی اعتراف کرده و قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده صادر و برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند .

 ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز پلیس ایران حوادث
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین