کد خبر : 800
چاپ
302
07:41:25
1397/4/10
کاهش ابتلا به دیابت با مصرف «گردو»

نتایج تازه‌ترین بررسی‌های محققان نشان می‌دهد، مصرف روزانه گردو می‌تواند به کاهش احتمال ابتلا به دیابت نوع دوم منجر شود.

به گزارش ساری نیوز، نتایج تازه‌ترین بررسی‌های محققان نشان می‌دهد، مصرف روزانه گردو می‌تواند به کاهش احتمال ابتلا به دیابت نوع دوم منجر شود.

محققان دانشکده پزشکی دیوید در دانشگاه کالیفرنیا با بررسی 37هزار آمریکایی بزرگسال دریافتند، خوردن تنها مقدار کمی گردو می‌تواند خطر ابتلا به دیابت نوع دوم را دفع کند.

به گفته پژوهشگران دانشگاه هاروارد، ممکن است گردو از جهت اینکه منبع غنی از چربی اشباع نشده است.

برخی محققان نیز معتقدند که اثر گردو در مهار گرسنگی و اشتها است و از این راه می‌تواند به طور غیر مستقیم باعث کنترل قند خون و کاهش خطر بروز دیابت نوع دو شود.

بنیاد بین‌المللی دیابت آماری ارائه کرده‌است که براساس آن این بیماری خاموش در هر شش ثانیه یک قربانی می‌گیرد و تعداد مرگ‌های ناشی از آن بیش از مجموع ایدز، سل و مالاریا است.

محققان تاکید می‌کنند، تغییر الگوی زندگی بیماران دیابتی و خود مراقبتی می‌تواند به طول عمر بالای این بیماران کمک کند و این بیماران می‌توانند با کنترل قند و استفاده از دارو عمری کاملاً طبیعی داشته باشند.

سازمان بهداشت جهانی دیابت را شایع‌ترین بیماری غدد در جهان می‌داند که سالانه عامل 4 میلیون مرگ در جهان است.

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی و فدراسیون جهانی دیابت، در حالی‌که تعداد بیماران دیابتی در سال 2000 میلادی کمتر از 200 میلیون نفر بوده‌است، این رقم در سال 2015 به بیش از 382 میلیون نفر رسیده و پیش‌بینی می‌شود تا سال 2025 بیش از 300 میلیون بیمار دیابتی در دنیا وجود داشته باشد و تا سال 2035 این تعداد به رقم 592 میلیون نفر برسد.

 ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز سلامت ایران
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین