کد خبر : 798
چاپ
581
09:32:30
1397/4/9
روایت وزیر ارتباطات از گرانفروشی واردکننده آیفون/ اپل از فروشگاه معروف اینترنتی حذف شد

بعد از افشا گری وزیر ارتباطات در خصوص تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی و سکوت شرکتهای واردکننده، شرایط برای سودجویان بازار موبایل به شدت پیچیده شده است.

به گزارش ساری نیوز، وزیر ارتباطات چند روز قبل بعد از حضور در یکی از بازارهای موبایل  تهران  دستور انتشار لیست دریافت کنندگان دلار 4200 تومانی برای واردات گوشی موبایل را داد. این لیست بلافاصله مورد توجه مردم قرار گرفت چراکه بر اساس آن شرکتهایی که تا چندی پیش از عدم دریافت ارز دولتی شکایت داشتند حالا در شرایط سختی قرار گرفته بودند. یکی از نکات مهم دو لیستی که توسط وزارت ارتباطات منتشر شده بود اختلاف 150 میلیون دلاری ارز تخصیص داده شده با واردات انجام شده از سوی 30 شرکتی بود که از دلار 4200 تومانی دولتی بهره مند شده بودند. هنوز هیچ یک از این شرکتها در خصوص نحوه استفاده از این ارزها توضیح نداده اند اما وزیر ارتباطات اولین گزارش خود از بازرسیهای انجام شده از شرکتهای مذکور را در صفحه خود منتشر کرد.

گران فروشی، احتکار توسط شرکت واردکننده آیفون

در توضیحات آذری جهرمی آمده است، اولین بازرسی تعزیراتی از یکی از شرکتهای وارد کننده تلفن همراه صورت پذیرفت. بنا بر گزارش دریافتی، شرکت مزبور حدود 20000 گوشی آیفون وارد کرده که 15000 تای آن را یکجا و با دومیلیون تومان گرانتر از معمول به یک شرکت واگذار کرده و 5000 گوشی را در انبار موجود داشته است.

گوشی آیفون یک شبه ناموجود شد؟؟

این در حالی است، بسیاری از کاربران فضای مجازی طی تماسی از ناموجود شدن انواع گوشیهای آیفون در یک سایت معروف فروش اینترنتی خبر داده اند. بر اساس اعلام کاربران تا دو روز قبل لیست قیمت فروش این کالا در سایتهای مذکور موجود بوده اما طی ساعات اخیر این قیمتها حذف و گوشی ناموجود اعلام شده اند.

 ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز ارز
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین