کد خبر : 772
چاپ
532
02:22:34
1397/4/7
فرمول میوه‌ای برای مقابله با کلسترول

امروزه، همه از نیاز به‌دنبال کردن یک سبک زندگی سالم آگاه هستند.ورزش و مصرف یک رژیم غذایی سالم نه تنها به حفظ سلامت شما کمک می‌کنند، بلکه کیفیت زندگی شما را بهبود بخشیده،انرژی بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهد،تمرکز ذهنی را افزایش می‌دهد و نرخ ابتلا به بیماری‌ها را کاهش می‌دهد.

مدیریت کلسترول یکی دیگر از نگرانی‌های سلامت مهم بدن است.کلسترول به دو نوع خوب (HDL) و بد (LDL) تقسیم می‌شود.کلسترول خوب اجازه رسوب و انباشت کلسترول در دیواره رگ‌های خونی را نمی‌دهد، در شرایطی که کلسترول بد شرایطی متضاد را ایجاد کرده و سطوح بالای آن با افزایش خطر بیماری قلبی و سکته مغزی پیوند خورده است.مدیریت کلسترول به مدیریت خطر بیماری قلبی کمک می‌کند و مصرف مواد غذایی مناسب برای حفظ این شرایط اهمیت دارد. میوه یکی از ارکان اصلی یک رژیم غذایی سالم را تشکیل می‌دهد.در ادامه برخی از بهترین نمونه‌ها برای مدیریت کلسترول ارائه شده‌اند.

انگور

انگور جایگاهی ثابت در رژیم غذایی مدیترانه‌ای دارد که به‌عنوان یکی از رژیم‌های غذایی سالم در جهان شناخته می‌شود.انگور را می‌توان به‌عنوان یک میان وعده سالم مصرف کرد و این میوه می‌تواند خطر بیماری قلبی را کاهش دهد.انگور حاوی ترکیبی به‌نام پترواستیلبن است که می‌تواند کلسترول و تری‌گلیسیرید را کاهش دهد. این داروها برای کمک به کاهش کلسترول و تری گلیسیرید تجویز می‌شوند.

توت‌ها

توت‌ها گزینه‌ای عالی برای افزودن به هر رژیم غذایی هستند.مهم نیست از کدام میوه این خانواده استفاده می‌کنید زیرا هر یک از آنها مانند توت‌فرنگی، شاه‌توت، و تمشک سرشار از فواید سلامت مختلف هستند.توت‌ها از چربی کم برخوردار بوده و سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها هستند.ترکیبات فنولی طبیعی موجود در این میوه‌ها اثری آنتی‌اکسیدانی دارند که به کاهش تجمع کسترول بد در رگ‌های خونی کمک می‌کنند.

 آووکادو

آووکادو منبعی خوب برای چربی تک غیراشباع است که این نوع از چربی به افزایش کلسترول خوب کمک می‌کند در شرایطی که سطوح کلسترول بد را کاهش می‌دهد. همچنین، این میوه سرشار از ویتامین‌ها، مواد معدنی، فیبر و پلی استرول‌هاست. افزون بر این، آووکادو منبع خوبی برای بتا-سیتوسترول است که میزان کلسترول جذب شده از غذا را کاهش می‌دهد.

سیب

مصرف منظم سیب به روش‌های مختلف می‌تواند سلامت انسان را تقویت کند.این میوه به کاهش کلسترول بد، افزایش کلسترول خوب و کاهش وزن که به‌صورت غیرمستقیم می‌تواند هرچه بیشتر کلسترول را کاهش دهد،کمک می‌کند.همانند پرتقال، سیب نیز حاوی پکتین است، از این‌رو کلسترول بد را پیش از ورود به جریان خون به دام می‌اندازد.همچنین، سیب حاوی پلی‌فنول‌هاست که این ترکیبات‌آنتی اکسیدانی اکسیداسیون کلسترول بد را مهار می‌کنند. سیب را به‌همراه پوست مصرف کنید زیرا پوست سیب حاوی برخی از مهم‌ترین مواد مغذی موجود در این میوه است.

 پرتقال

پرتقال میوه‌ای آبدار و شیرین است. طعم طراوت بخش و انرژی آفرین پرتقال، آن را به یکی از محبوب‌ترین میوه‌های جهان مبدل کرده است.یک پرتقال اندازه متوسط می‌تواند دو تا سه گرم فیبر محلول و همچنین ویتامین C، فولات و پتاسیم در اختیار شما قرار دهد.این میوه دیر زمانی برای مقابله با بیماری اسکوروی استفاده می‌شد، اما امروز می‌دانیم که پرتقال برای کاهش کلسترول نیز مفید است.پرتقال حاوی پکتین، یک نوع فیبر محلول، است و مصرف این میوه موجب می‌شود تا کلسترول پیش از ورود به جریان خون در معده به دام افتاده و از بین می‌رود. در نتیجه،این شرایط به کاهش سطوح کلسترول بد کمک می‌کند.

 ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز سلامت ایران
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین