کد خبر : 734
چاپ
292
09:37:23
1397/4/3
بحران در حوالی تشک/ گرگ‌های وارداتی در پوستین رژیم صهیونیستی

با لشکرکشی صهیونیست‌ها به مسابقات جهانی کرواسی، خطر رژیم صهیونیستی نزدیک‌تر از آنچه بنظر می‌رسد است. در این میان تدبیر مسئولان چیست؟

به گزارش ساری نیوز، یکی از مباحثی که این روزها ورزش کشور به خصوص ورزشی ملی ما با آن درگیر است بحث احتمال رویارویی با نمایندگان رژیم صهیونیستی در مسابقات پیش رو است؛ با توجه به اینکه طی روزها و ماه‌های اخیر تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی کشورمان در مسابقات قهرمانی نوجوانان، جوانان، امیدها و بزرگسالان جهان قرار است به میدان بروند به بررسی احتمال این مواجهه در گزارش زیر پرداختیم که می‌تواند حاوی نکات جالب توجهی برای مسئولان ورزش کشور باشد.

در رقابت‌های کشتی قهرمانی نوجوانان اروپا در مقدونیه تیم‌های رژیم اشغالگر قدس با 12 کشتی‌گیر که اکثرا روس و اوکراینی بودند؛ در شش وزن کشتی فرنگی (60؛ 65؛ 71؛ 80؛ 92 و 110 کیلوگرم) و شش وزن کشتی آزاد (51؛ 55؛ 65؛ 71؛80؛ 110 کیلوگرم) به میدان رفتند که به احتمال بسیار زیاد با همین نفرات هم روزهای 13 تا 17 تیرماه در رقابت‌های نوجوانان جهان در زاگرب کرواسی به میدان می‌روند که این موضوع و افزایش نفرات این رژیم اشغالگر؛ یعنی اینکه احتمال رو در رو شدن نمایندگان کشورمان با نمایندگان این رژیم بسیار بیشتر از سال‌های قبل است.

از ابتدای سال 2018 میلادی 41 کشتی‌گیر رژیم اشغالگر قدس در مسابقات ثبت شده در تقویم اتحادیه جهانی کشتی به میدان رفته‌اند؛ از جمله به‌تازگی 4 آزادکار این کشور در اوزان 65؛ 79؛ 86 و 125 کیلوگرم در جامساساریایتالیا در رده سنی بزرگسالان شرکت کردند.

در رقابت‌های قهرمانی بزرگسالان اروپا در روسیه در هفت وزن؛ سه وزن 57؛ 70 و 74 کیلوگرم کشتی آزاد؛ 97؛ 87 و 77 کیلوگرم فرنگی و یک وزن کشتی زنان این رژیم نماینده داشت. همچنین 13 کشتی‌گیر این رژیم در رشته‌های آزاد و فرنگی بزرگسالان در تورنمنت اسلوونی (تیلین) شرکت کردند و 3 کشتی‌گیر آزاد و فرنگی‌کار این کشور در مسابقات اوکراین و 2 کشتی‌گیر این کشور نیز در تورنمنت دانمارک به میدان رفتند.

از سوی دیگر حضور پرتعداد کشتی‌گیران رژیم اشغالگر قدس در رقابت‌های نونهالان اروپا در مجارستان نشان از سرمایه‌گذاری این رژیم در کشتی دارد؛ از طرف دیگر این رژیم تا پایان سال حضور در چندین مسابقه از جمله چهار رقابت جهانی نوجوانان؛ جوانان؛ بزرگسالان و امیدها و مسابقات دانشجویان جهان در برزیل را در برنامه دارند.

رئیس فدراسیون کشتی رژیم اشغالگر قدس،گوچاستیاشویلی، گرجستانیالاصل، قهرمان کشتی فرنگی جهان در سال 2003 میلادی است که در اوایل دهه 90 مدال برنز جوانان و امیدهای جهان را از ترکیب تیم گرجستان در کارنامه خود دارد. نایب رئیس فدراسیون کشتی این رژیم نیزلونیدشولمان، قهرمان سابق کشتی آزاد از کشور اوکراین است که به همین واسطه اردوی کشتی‌گیران رژیم صهیونیستی به تناوب در این کشور برگزار شده است و از سوی دیگر به راحتی کشتی‌گیران روس؛ اوکراینی و گرجستانی جذب تیم رژیم اشغالگر قدس شده‌اند.

با این تفاسیر همانطور که بارها مسئولان فدراسیون کشتی هشدار داده‌اند به نظر می‌رسد ماه‌های سختی پیش روی کشتی قرار دارد و اگر تنها بخواهیم برای عبور از بحران به شانس و اقبال و قضا و قدر متکی باشیم و تدبیری برای عبور از آن نداشته باشیم، چه بسا در این باتلاق گرفتار شویم، آنهم زمانی که دیگر کار از کار گذشته است و چه بسا تبعات و لطمات جبران‌ناپذیری برایورزشکشور به همراهداشتهباشد. پس چه بهتر تا خیلی زود دیر نشده؛ تدبیری اندیشید.

 ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز ورزش کشتی ایران
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین