کد خبر : 714
چاپ
314
02:11:23
1397/3/30
اسپانیا باید مراقب ضد حملات سریع ایران باشد

سایت آس تیم ملی فوتبال ایران را قدرت کوچکی نسبت اسپانیا می داند.

به‌ گزارش ‌ساری نیوز، سایت آس ‌اسپانیا پیش از دیدار تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران و ‌اسپانیا به این بازی پرداخته است. این سایت نوشت: امشب (چهارشنبه) تیم‌ ‌ملی ‌اسپانیا از گروه B با ایران صدرنشین روبرو خواهد شد. تیم آسیایی در حالی مراکش را در لحظات پایانی شکست داد که عزیز بوهادوز دروازه‌ خودشان را به اشتباه باز کرد. با تساوی میان ‌اسپانیا و پرتغال تنها تیمی که سه امتیاز کسب کرد، ایران بود.

تیم کارلوس کی‌روش سیستم دفاعی دارد. این تیم در خط حمله بازیکن خیلی خطرناکی ندارد و به همین خاطر به دفاع خود وابسته است. آنها تلاش می‌کنند دروازه‌ خود را بسته نگه دارند و از ضد حملات استفاده کنند. ایران در دیدار برابر مراکش در نیمه اول تنها ۳۵ درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت و در نیمه دوم این عدد به ۳۶ درصد رسید. در ۱۰ ‌دقیقه نخست بازی تنها ۲۴ درصد مالکیت توپ در اختیار ایرانیان بود و از ‌دقیقه ۷۵ تا ۹۰ تنها ۲۸ درصد مالکیت از آن این تیم بود. تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در آخرین لحظه به گل رسید که هیچ شوتی به سمت دروازه‌ در نیمه دوم زده نشد. این گل با اشتباه مدافع مراکشی و با ضربه سر وارد دروازه‌ تیم آفریقایی شد. ایران در نیمه اول سه شوت به سمت دروازه‌ داشت که دو توپ در چارچوب بود.

در میان بازیکنان ایرانی عملکرد رامین رضاییان برجسته‌تر از دیگران بود. او از ۳۶ تلاش خود ۲۶ پاس صحیح داد (۷۲ درصد) اما آمار امید ابراهیمی نیز قابل توجه بود که از ۲۵ پاس خود ۲۲ پاس صحیح داد (۸۸ درصد). علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران نیز ۲۱ ارسال توپ داشت که ۱۹ توپ به مقصد رسید (۹۰ درصد). ایران در مجموع بازی برابر تیم‌ ‌ملی مراکش از ۲۶۸ پاس توانست ۱۸۳ پاس صحیح بدهد (۶۸ درصد). در حالی که کل تیم در زمین خود حضور داشتند انصاری فرد تنها بازیکنی بود که بیش از همه از خط میانی پیش روی می‌کرد.

در مقابل ‌اسپانیا در شرایط متفاوتی در مالکیت توپ است. همچنین این تیم فوتبال تهاجمی ارائه می‌دهد. لاروخا برابر پرتغال سخت‌ترین حریف گروهش ۶۰ درصد مالکیت توپ را در نیمه اول و ۵۹ درصد در نیمه دوم در اختیار داشت. ‌اسپانیا کنترل توپ را در ‌دقایق ۴۵ تا ۶۰ بیش از زمان‌های دیگر در اختیار داشت (۷۳ درصد) و در زمان دیگری مالکیت توپ کمتری نسبت به حریف نداشت. دیگو کاستا توانست دبل کند و ناچو گل سوم ‌اسپانیا را در حالی به ثمر رساند که بازی دو بر دو بود. ‌اسپانیا ۱۲ ضربه به سمت دروازه‌ زد که ۶ ضربه در چارچوب قرار داشت. در مقابل پرتغال سه گل توسط کریستیانو رونالدو به ثمر رساند، ‌پرتغال تنها سه شوت در چارچوب در کل بازی داشت. ۶ ضربه دیگر پرتغالی‌ها خارج از چارچوب بود.

اسپانیا در یک بازی سخت اما با مالکیت توپ ‌توانست از ۷۹۳ پاس خود ۷۳۳ صحیح بدهد (۹۲ درصد) در این بخش عملکرد سرخیو راموس برجسته بود که از  ۱۱۸ پاس خود ۱۱۶ پاس صحیح داد (۹۸ درصد). ایسکو از ۱۰۰ تلاش خود ۹۲ پاسش به مقصد رسید. این آمار برای جوردی آلبا ۷۹ از ۸۹ بود. تنها کاستا و داوید دخئا کمتر از رضاییان پاس دادند. همچنین همه بازیکنان اسپانیا به جز سرخیو بوسکتس ، راموس، جرارد پیکه و دخئا همیشه به زمین حریف پیش روی می‌کردند.

چیزی که کاملا مشخص است این است که اسپانیا قدرت بازی را امشب در اختیار خواهد داشت و باید برای رسیدن به هدفش از خط دفاعی چند لایه تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران عبور کند. شاگردان کارلوس کی‌روش از مهاجمی همچون علیرضا جهانبخش بهره می‌برند که برترین گلزن لیگ هلند شد. جوردی آلبا و دنی کارواخال، ناچو یا اودریوسولا، باید مراقب ضد حملات سریع ایران باشند. ایران در دیدار برابر تیم‌ ‌ملی فوتبال مراکش بیش از همه از سمت چپ حمله می‌کرد.  اسپانیا نیز برابر پرتغال از این منطقه حمله می‌کرد.

 ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز ورزش فوتبال جام جهانی ایران
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین