کد خبر : 658
چاپ
454
10:17:18
1397/3/25
در معارفه فرماندار جدید مرکز استان چه گذشت ؟

لحظاتی پس از پایان برگزاری مراسم، استاندار مازندران به همراه علی‌اصغر یوسف‌نژاد نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، عبدالله رضیان رئیس مجمع نمایندگان مازندران، فرمانده انتظامی استان و دیگر مسئولان وارد فرمانداری ساری شدند و در یک سالن کوچک‌تر و جمع دوستانه‌تر مراسم معارفه برگزار کردند که ....
در معارفه فرماندار جدید مرکز استان چه گذشت ؟ساری نیوز : مراسم تودیع و معارفه عباسعلی رضایی فرماندار جدید ساری در نوع خودش جالب بود و در یک روز دو بار مراسم برگزار شد که با چاشنی حاشیه همراه بوده چرا که یکی بدون حضور استاندار و دیگری با حضور استاندار بود، آنجا که استاندار با وجود مشغله کاری تلاش کرد که حتما در مراسم معارفه حضور یابد.

به گزارش ساری نیوز ، حدود سه ماه از سرپرستی فرمانداری ساری گذشته بود که  وزیر کشور به ماجرای بگو و مگوهای سیاسی در مرکز استان پایان داد و حکم عباسعلی رضایی مدیرکل سابق بنیاد شهید مازندران را به عنوان فرماندار جدید ساری به مدت چهار سال امضاء کرد.

احمد حسین‌زادگان فرماندار سابق ساری اوایل اسفند ماه سال گذشته به عنوان معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران منصوب شده بود و از آن به بعد فرمانداری به صورت سرپرستی اداره می‌شد.

طبق روال همه مراسم‌های تودیع و معارفه، بعد از ظهر امروز این مراسم در سالن فرمانداری ساری با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران، مهدی عبوری شهردار ساری ، امام جمعه موقت ساری، ، اعضای شورای تامین شهرستان، بخشداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان و اصحاب رسانه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم سرپرست فرمانداری ساری خدمت در نظام جمهوری اسلامی را یک فرصت و توفیق دانست و گفت: نخستین کار برای رضایت‌مندی مردم گفتار، رفتار محترمانه و صادقانه در برابر مردم است.

اسماعیل حسن‌زاده تصریح کرد: برای حل مشکلات اجتماعی باید نشاط اجتماعی ایجاد شود که در دولت روحانی اقدامات خوبی انجام‌شده است.

وی از ثبت‌نام هزار نفر در شهرستان ساری در سامانه کارا خبر داد و گفت: یک‌میلیارد و 500 تومان تومان تسهیلات اشتغال روستایی در این بخش پرداخت‌ شده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران نیز با قدردانی از استاندار مازندران برای انتخاب فرماندار ساری گفت: امروز حکم سرپرستی فرمانداری ساری به پایان رسیده بود و سریع بعد از حکم وزیر کشور مراسم معارفه را برگزار کردیم.

احمد حسین‌زادگان با بیان اینکه فرماندار به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان باید به دنبال حل مشکلات مردم باشد، تصریح کرد: نظارت به عملکرد دستگاه‌های شهرستان از وظایف فرمانداران است و باید رضایت‌مندی مردم فراهم شود.

این مسؤول با اعلام اینکه با وجود تمام اقدامات دولت همچنان در بسیاری از بخش‌ها دچار مشکل هستیم، ادامه داد: فرماندار جدید ساری با کمک دستگاه‌هایی اجرایی شهرستان اقتصاد مقاومتی را عملی و اجرایی کند.

حسین‌زادگان خاطرنشان کرد: 90 درصد شرح و وظایف فرماندار به موضوع نظارت برمی‌گردد چرا که 60 کمیسیون و کارگروه در فرمانداری باید تشکیل شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به اینکه برخی تلاش می‌کنند به هر طریقی به پست‌های دولتی در رده بالا برسند، تصریح کرد: رفت و آمدهای زیادی در فرمانداری ساری صورت گرفت اما پست و جایگاه برای کسی نمی‌ماند و ماندگار نیست.

حسین‌زادگان ، عباسعلی رضایی فرماندار جدید ساری را فردی سالم و آشنا به این حوزه دانست و اظهار کرد: داشتن قدرت تجزیه و تحلیل و تکریم ارباب رجوع از صفات خوب فرماندار جدید است که مطمئنا در انجام مسؤولیت فرمانداری کمک حال خواهد بود.

امام جمعه موقت ساری نیز در این مراسم انتصاب رضایی به عنوان فرماندار ساری را به فال نیک گرفت و گفت: این افتخار بزرگی برای مرکز استان است که بردار سه شهید به عنوان شهردار و برادر سه شهید دیگر به عنوان فرماندار ساری به مردم خدمت می‌کنند.

حجت‌الاسلام محمد قاسمی با اشاره به اینکه مدیران و مسؤولان برای خدمت به مردم از حاشیه‌ها دور باشند و همدلی و اتحاد را سرلوحه خود قرار دهند، اظهار کرد: تقوا به سه قسمت تقوای دین، بصیرت و ستیز تقسیم می‌شود و باید این گفتار و رفتار را در عمل ثابت کنیم.

وی با تأکید بر جلوگیری از اختلاف بین مسؤولان ، ادامه داد: ساری به عنوان مرکز مازندران به حق واقعی خود نرسیده است.

فرماندار جدید ساری نیز در این مراسم نوکری به مردم را افتخاری بزرگ دانست و گفت: همان طور که نماز و روزه واجب است خدمت به مردم را واجب می‌دانم.

عباسعلی رضایی مبنای حرکت و عمل در شهرستان را اجرای سیاست‌های دولت برشمرد و افزود: تدبیر، خدمت بی‌منت به مردم است و با گره‌گشایی از مشکلات، اعتماد مردم را به نظام استحکام ببخشیم.

وی با اشاره به اینکه مسؤولان وظیفه خدمت‌رسانی به مردم را فراموش نکنند، تصریح کرد: میز و جایگاه منصبی به کسی وفا نمی‌کند و آنچه که می‌ماند رضایت خداوند و خدمت به مردم است.

رضایی با تاکید بر اینکه اجازه کار کردن تقابلی را به کسی نمی‌دهم، خاطرنشان کرد: کار برای مردم با روحیه جهادی منشاء خدمت است.

بر اساس این گزارش ، این پایان مراسم تودیع و معارفه فرماندار ساری نبود و لحظاتی پس از پایان برگزاری مراسم، استاندار مازندران به همراه علی‌اصغر یوسف‌نژاد نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، عبدالله رضیان رئیس مجمع نمایندگان مازندران، فرمانده انتظامی استان و دیگر مسئولان وارد فرمانداری ساری شدند و در یک سالن کوچک‌تر و جمع دوستانه‌تر مراسم معارفه برگزار کردند که با حاشیه‌های جالبی همراه بود.

برخی از مسؤولان فرمانداری و استانداری از خبرنگاران خواسته بودند که فرمانداری را ترک نکنند و در این جلسه حضور داشته باشند که در نوع خود جالب به نظر می‌رسید.

در این مراسم همچنین استاندار مازندران با بیان اینکه یک عده‌ای متأسفانه دوست دارند بی‌رویه یک سری حاشیه‌ درست کنند و از رسانه و روزنامه و تریبونی دارند برای این امر بهره می‌برند، گفت: استان مازندران از این حاشیه‌ها به شدت آسیب دیده و نباید اجازه دهیم حاشیه‌ها در کارمان ورود پیدا کند؛ در متن باشیم، انرژی‌هامان را صرف وحدت و همدلی و پیشرفت کار