کد خبر : 629
چاپ
312
03:00:08
1397/3/23
تولید چادر مشکی با کیفیت داخلی قربانی ذائقه‌سازی وارداتچی‌ها

یک تولیدکننده پارچه‌های چادری ایرانی با بیان اینکه مردم هنوز باور ندارند که بتوانند چادر مشکی ایرانی با کیفیت خوب بخرند، گفت: واردکنندگان چادر مشکی در صد سال گذشته تنظیم‌کننده ذائقه مشتریان ایرانی بوده‌اند.
تولید چادر مشکی با کیفیت داخلی قربانی ذائقه‌سازی وارداتچی‌ها
به گزارش ساری نیوز، بر اساس آمار، سالانه بیش از 100 میلیون متر پارچه چادر مشکی به ایران وارد می‌شود. این آمار نشان‌دهنده تشکیل مافیای قدرتمندی در حوزه واردات پارچه چادر مشکی به کشور است.
بدون شک بهترین راه کاهش واردات هر کالایی به کشور، تقویت تولید داخلی است و این اتفاقی است که در حوزه پارچه چادر مشکی چند سالی است که آغاز شده و تولید‌کننده‌های داخلی پارچه چادر مشکی به دنبال پررنگ کردن نقش خود در بازار و کوتاه کردن دست واردکنندگان از این بازار پر سود هستند.

مدیرعامل کارخانه تولیدکننده پارچه‌های چادری اظهار کرد: دو سال از راه‌اندازی خط تولیدی کارخانه چادر مشکی می‌گذرد و این خط اکنون با 50 درصد ظرفیت خود مشغول فعالیت است و امیدواریم در آینده بتواند با ظرفیت کامل کار کند.
میرمحمد تقی دانایی هوشیار گفت: امسال برای 8 میلیون متر تولید برنامه‌ریزی کرده‌ایم که هنوز به دلیل تعطیلی‌های مختلف به آن دست نیافته‌ایم اما امیدواریم در آینده‌ای نزدیک این هدف محقق شود.

وی در رابطه با مصرف نشدن پارچه‌های ایرانی چادر مشکی توسط مردم، یادآور شد: بیش از 100 سال چادر مشکی از کشورهایی همچون کره و ژاپن و چین به ایران وارد شده است و مردم هنوز کامل باور ندارند که بتوانند چادر مشکی ایرانی با کیفیت خوب بخرند.مدیرعامل کارخانه تولیدکننده پارچه‌های چادری در پاسخ به این پرسش که چرا مردم به خرید چادر مشکی ایرانی در گذشته اعتماد نکردند افزود: شاید دلیل اصلی این موضوع این بود که تولیدات حداقلی در این حوزه به دست مردم رسید که کیفیت پایین و قیمت بالا داشت.

دانایی اضافه کرد: بر خلاف گذشته، کارخانه چادر مشکی با سرمایه‌گذاری بیش از 20 میلیون یورو و چند میلیارد تومان در این زمینه توانست بهترین دستگاه‌های تولیدکننده چادر مشکی مرغوب را وارد کشور کرده و جنس باکیفیتی در حد اجناس خارجی و قیمت پایین‌تر تولید کند.

وی تصریح کرد: اکنون برخی از نهاده‌های اولیه‌ همچون رنگ پارچه را از خارج وارد می‌کنیم اما امیدواریم با رونق گرفتن این صنعت در کشور بتوانیم تمام این نهاده‌ها را در داخل تولید کرده و هزینه‌های تولید را تا حد امکان کاهش دهیم و به ‌اشتغال جوانان کمک کنیم.

این تولیدکننده ایرانی در پاسخ به این پرسش که آیا کیفیت تولیدات شما با مشابه خارجی به طور کامل یکسان است، گفت: جنس پارچه‌های چادری گستره وسیعی دارد و ما ادعا نمی‌کنیم که همه پارچه‌هایی که در خارج از کشور تولید می‌شود را در داخل تولید می‌کنیم اما می‌توانم بگویم در انواعی که در داخل تولید می‌شود با مشابه خارجی، کیفیت بسیار نزدیکی داریم و حتی از اجناس بی‌کیفیت خارجی درجه بهتری از محصول را به مصرف‌کننده ارائه می‌دهیم.

دانایی تصریح کرد: تجار واردکننده چادر مشکی در صد سال گذشته تنظیم‌کننده ذائقه مشتریان ایرانی بوده‌اند و نه تنها بر روی انواع مختلف اجناس چادر اسم‌هایی همچون الگانس و میتسوبیشی گذاشته‌اند بلکه به سلیقه مشتری داخلی سمت و سو می‌دهند.

 ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز اقتصادی اجتماعی ایران
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین