کد خبر : 626
چاپ
343
02:47:19
1397/3/23
واردات دستگاه یخچال به کشور با وجود تولید 2 برابری نیازدر داخل

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی با ‌اشاره به اینکه در کشور 2 برابر نیاز بازار، ظرفیت تولید یخچال و لباسشویی و ساید بای ساید داریم، افزود: متاسفانه 800 هزار دستگاه یخچال و ساید بای ساید به طور رسمی به کشور وارد می‌شود.
واردات 800 هزار دستگاه یخچال به کشور با وجود تولید 2 برابری نیازدر داخل
به گزارش ساری نیوز، حمیدرضا غزنوی در یک برنامه تلویزیونی گفت: مصرف بازار ایران در لوازم‌های خانگی یخچال، یخچال فریزر و سای بای ساید یک میلیون و 500 هزار دستگاه، لباسشویی یک میلیون و 400 هزار دستگاه، اجاق گاز 700 هزار دستگاه، تلویزیون (وسایل صوتی و تصویری) 2 میلیون دستگاه است.

وی تصریح کرد: متاسفانه 13 درصد قاچاق کل کشور مربوط به لوازم خانگی است.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی با ‌اشاره به اینکه در کشور 2 برابر نیاز بازار، ظرفیت تولید یخچال و لباسشویی و ساید‌بای‌ساید داریم، افزود: متاسفانه 800 هزار دستگاه یخچال و ساید بای ساید به طور رسمی به کشور وارد می‌شوند.

غزنوی با ‌اشاره به اینکه در بحث اجاق گاز واردات کالای خارجی نداریم، گفت: به دلیل کیفیت مرغوب اجاق گاز ایران، رقبای خارجی توان رقابت با تولیدات داخلی این محصول ندارند.

حسین رحمانی‌نیا تولید‌کننده لوازم خانگی هم با ‌اشاره به اینکه تنها دلیل قاچاق لوازم خانگی، بی‌کیفیتی محصولات داخلی نیست، گفت: گاهی صرفه اقتصادی واردات نسبت به تولید داخل باعث قاچاق می‌شود.
وی با ‌اشاره به اینکه خیلی از تولیدکنندگان نمی‌توانند با ظرفیت کامل تولید کنند، افزود: یکی از مشکلات تولید‌کنندگان سرمایه در گردش است، زیرا بانک‌ها با تولید همراه نیستند..

وی افزود: در گذشته صادرات هم داشتیم، اما الان به دلیل قاچاق بی‌حد و حصر و تولید زیرزمینی بی‌کیفیت، تولید‌کننده واقعی دچار مشکل شده‌اند.

به گزارش ساری نیوز، در این برنامه مدیرکل صنایع فلزی وزارت صنعت هم با بیان اینکه لوازم‌خانگی هم کد رهگیری می‌گیرد، گفت: حقوق ورودی لوازم خانگی از 40 به 55 درصد افزایش یافته است.

عباس هاشمی با‌ اشاره به اینکه آمار تولید لوازم خانگی منتخب سال گذشته 10 میلیون و 300 هزار دستگاه ظرفیت بالقوه تولید نصب شده در کشور است، گفت: آمار تولید سال 96 با توجه به قدرت خرید مردم، وضعیت بازار و مشکلات واحدهای تولیدی یک میلیون و 100 هزار دستگاه است.

مدیرکل صنایع فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: لباسشویی یک میلیون و 900 هزار دستگاه ظرفیت منصوبه تولید داشتیم که از این مقدار 900 هزار دستگاه تولید شد و همچنین کولر آبی از 2 میلیون و 300 هزار دستگاه ظرفیت، 800 هزار دستگاه تولید داشتیم.

وی با بیان اینکه اهداف وزارت صنعت توانمند سازی واحدهای صنعتی است، گفت: حقوق ورودی لوازم خانگی را از 40 درصد به 55 درصد افزایش دادیم.

وی گفت: بحث رقم قاچاق کالا تقریبی است و ستاد مبارزه با قاچاق کالا رقم مشخصی را اعلام نمی‌کند.

مدیرکل صنایع فلزی وزارت صنعت افزود: در 6 ماهه سال 97 کد رهگیری برای کالای لوازم‌خانگی تولیدات داخلی و قاچاق داده می‌شود.

 ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز اقتصادی ایران قیمت
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین