کد خبر : 624
چاپ
560
02:40:06
1397/3/23
زنگ پروژه مهر 97 مازندران 16 تیرماه نواخته می‌شود

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان مازندران گفت: زنگ پروژه مهر 97 مازندران روز شنبه 16 تیرماه در سراسر استان با حضور مسئولان شهرستان و منطقه و اعضای شورای آموزش و پرورش نواخته می شود.
زنگ پروژه مهر 97 مازندران 16 تیرماه نواخته می‌شود
به گزارش ساری نیوز، اسفندیار نظری بعد از ظهر امروز در نشست توجیهی کارگروه های 6 گانه پروژه مهر 97 که با حضور مدیرکل، معاونان و مدیران و روسای قطب دو آموزش و پرورش مازندران در بابلسر برگزار شد، اظهار کرد: مانور بازگشایی مدارس استان نیز در 19 شهریور در مدارس مازندران برگزار می شود.

وی با تأکید بر اجرای درست موارد مطرح شده در پروژه مهر تصریح کرد: پوشش 100 درصدی دانش آموزان در تمامی مقاطع، تشکیل تیم نظارتی در شهرستان ها، نصب بنر پروژه مهر در سطح مدارس، توزیع به موقع کتاب و دریافت وجوه، و تأکید بر مدیر مدرسه به عنوان رهبر برنامه درسی از اولویت های پروژه مهر 97 است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران با اشاره به مدارس حاشیه ای بیان کرد: توجه ویژه ای به مدارس حاشیه ای و آسیب پذیر شهر به لحاظ ارائه امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی و نظارت بر امور مدارس لازم التوجه شود.

نظری با بیان اینکه استفاده از ظرفیت خیرین نیک اندیش در بهسازی و تعمیر مدارس مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: تنظیم برنامه سنواتی مدرسه حداکثر تا اول شهریور و بررسی آن در اداره شهرستان و منطقه قبل از شروع سال تحصیلی انجام شود.

وی با بیان اینکه شعار پروژه مهر 97 مازندران «مدرسه محوری، مهارت آموزی و توسعه مشارکت» است، ابراز کرد: پروژه مهر نماد مدیریت، برنامه ریزی، ساماندهی، راهبری و ارزشیابی و مظهر بهره وری، کارایی، اثربخشی و آگاهی است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران گفت: در پروژه مهر باید به این پرسش ها پاسخ دهیم که آیا آماده سازی مدارس در حد لازم و کافی انجام شده است؟ آیا نیروی انسانی متخصص برای دوره های مختلف تحصیلی تأمین شده است؟ و آیا دوره های آموزشی تدریس کتب جدید التألیف ویژه دبیران پایه دوازدهم به خوبی برگزار شده است؟

نظری گفت: در پروژه مهر باید به هدایت تحصیلی دانش آموزان، فرایند انتصاب مدیران مدارس، وضعیت تجهیز هنرستان ها، بهداشت و شاداب سازی مدارس، ثبت نام نوآموزان، تدوین برنامه سالانه، دریافت کتب درسی، و برنامه ریزی پایه دوازدهم توجه کنیم.

 ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز مازندران فرهنگی ایران آموزش و پرورش
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین