کد خبر : 613
چاپ
357
09:54:13
1397/3/23
لزوم تقویت محصورسازی در جنگل های مازندران

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران- نوشهر بر لزوم تقویت در محصورسازیو گشت و مراقبت در جنگل های مازندران تاکید کرد

ساری نیوز:به گزارش ايسنا، سید وجیه‌الله موسوی در جلسه با رؤسای ادارات منابع طبیعی شهرستانی و رؤسای واحدهای منابع طبیعی با بيان اينكه برای جبران ضعف در امکانات و تجهیزات، باید همدیگر را پوشش داد و امکانات را در اختیار یکدیگر قرار داد اظهار كرد: فعالیت‌هایی همچون محصورسازی و گشت و مراقبت در جنگل باید تقویت شود.

وي با تاكيد بر اينكه روسای ادارات منابع طبیعی شهرستانی باید درباره گزارش‌های ارسالی کارشناسان اظهار نظر کنند افزود:  با توجه به توقف بهره‌برداری از جنگل‌ها، باید برای جبران کمبودهای موجود، امکانات و تجهیزات منابع طبیعی در بخش حفاظت متمرکز شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران- نوشهر حل مشکلات مردم را وظیفه‌ای مهم دانست و تصریح کرد: در شهرستان‌ها نباید هیچ کاری بدون اطلاع روسای ادارات منابع طبیعی انجام شود و لازم است همگان، قوانین و شرح خدمات را به‌خوبی بشناسند.

موسوی بیان کرد: در بخش ممیزی و نقشه‌برداری باید دقت زیادی شود و در بخش صدور احکام قضایی، دفاع قوی ما احتمال حفظ عرصه‌ها را بسیار بیشتر می‌کند.

لزوم استفاده از جامع محوری در بخش مدیریتی منابع طبیعی

مهدی عسکری فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران-  نوشهر در این جلسه گفت: روسای واحدهای منابع طبیعی و نیروهای حفاظتی باید منطقه خود را به‌خوبی بشناسند.

وي تاکید کرد: جامع‌محوری که در بخش‌های دیگر مدیریتی مطرح می‌شود، در منابع طبیعی نیز کاربرد دارد و باید مشارکت و اعتماد مردم را جلب کرد و گشت‌ها هدفمند و با برنامه باشد.

استفاده از کارایی نیروی انسانی در حوزه منابع طبیعی

رحمت علیزاده مدیرکل معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران نوشهر نیز گفت: باید از کارایی نیروها و امکانات موجود برای حفظ منابع طبیعی استفاده کرد.

وي اظهار كرد: باید قوانین استخدامی و قوانین منابع طبیعی را خوب دانست زيرا هنوز برخی نمی‌دانند که مدیریت ساحل و رودخانه با کیست و یا اینکه حریم‌ها را نمی‌شود واگذار کرد.

منابع طبیعی مازندران ارگان شاخص کشور در حوزه آزادسازی ساحل و اجرای حدنگاری

عبدالرضا سنگاری معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران  نوشهر نيز گفت: در بخش آزادسازی ساحل و اجرای حدنگاری، عملکرد اين اداره كل در کشور شاخص بود.

وي افزود: در استعدادیابی و کسب درآمد نیز مقام اول کشوری را به دست آوردیم و تلاش می‌کنیم این روند ادامه یابد.

 ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز مازندران ایران
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین