کد خبر : 593
چاپ
399
02:56:26
1397/3/21
« نکا » میزبان جشنواره ملي « تمشک » جنگلي ايران

دکتر احمدی ، شهردار نکا گفت : تجلیل از نخبگان، رونمایی از تمبر یادبود تمشک نکا، رونمایی از مربای تمشک و برندسازی در این بخش، از اهداف و برنامه‌های دیگر ما در این همایش است .....
« نکا » میزبان جشنواره ملي « تمشک » جنگلي ايران

ساری نیوز : شهرستان نكا در شرق مازندران داراي ظرفيت‌هاي بي‌نظيري است كه اين شهرستان را متمايز ساخته است؛ وجود دريا، جنگل، كشاورزي، صنايع و گردشگري از اين شهرستان، شهري با توانمندي بالا ساخته است كه شهرداري نكا با در نظر گرفتن همه اين ظرفيت‌ها، تمشك جنگلي نكا شهرت بالايي دارد و براي اولين بار جشنواره ملي تمشك جنگلي ايران را برگزار مي‌كند .

به گزارش ساری نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری نکا ، تمشک از جمله میوه‌های جنگلی است که با وجود تولید فراوان در جنگل‌های این شهرستان آنچنان که باید دیده نشده و شهرداری نکا به عنوان میزبان برگزاری این همایش سعی دارد تا ظرفیت‌های شهرستان نکا را در قالب این جشنواره به نمایش گذارد .

شهردار نکا عصر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اعلام زمان برگزاری این جشنواره گفت: جشنواره ملی تمشک جنگلی ایران در نکا از 31 خردادماه لغایت 2 تیرماه سال جاری به میزبانی نکا در شهرک شهید عباسپور برگزار می‌شود .

سیدمهدی احمدی اظهار کرد:  برگزاری جشن‌های بومی و محلی، پخش زنده از صدا و سیما، بوم‌گردی، تعبیه المان شهری تمشک، اجرای موسیقی بومی و محلی، برپایی غرفه‌های صنایع دستی، نمایش دستاوردهای فرهنگ و اجتماعی سپاه، غرفه پیشگیری از آسیب اجتماعی، ویزیت رایگان و غیره از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده در این جشنواره است .

وی افزود: تجلیل از نخبگان، رونمایی از تمبر یادبود تمشک نکا، رونمایی از مربای تمشک و برندسازی در این بخش، از اهداف و برنامه‌های دیگر ما در این همایش است .

شهردار نکا همچنین با اعلام اینکه برآورد هزینه برای برگزاری این جشنواره 100 میلیون تومان است؛ یادآور شد: هزینه این جشنواره از محل درآمد همین جشنواره است و از درآمدهای شهرداری هزینه نمی‌شود و سعی داریم تا تمشک، شناسنامه گردشگری نکا شود .

دکتراحمدی بیان داشت: براساس اطلاعات جمع‌آوری شده سالانه یک‌هزار تن تمشک جنگلی در نکا جمع‌آوری می‌شود که تنها 30 درصد آن قابل استفاده است و 70 درصد از بین رفته و چون برداشت نمی‌شوند؛ از بین می‌روند .

 وی گفت: با هماهنگی‌های انجام شده مقرر شد تا 50 نفر با کاور و دستکش‌های مخصوص برای چیدن تمشک در سطح شهرستان با هماهنگی بخشداران به کارگیری شوند تا برداشت بهداشتی و مناسب داشته باشیم .

این مسؤول افزود : این جشنواره در قالب ۶۰ غرفه،  با نمایش محصولات مختلف تولیدی از تمشک و صنایع دستی و تبلیغات مختلف از ۳۱ خرداد به مدت سه روز تا دوم تیرماه از ساعت ۹ صبح الی ۲۳ در شهرک شهید عباس‌پور نکا برپا می‌شود .

* نبود مرکز تفریحی و توریستی از مشکلات و معضلات فرهنگی نکا

شهردار نکا در ادامه سخنان خود نبود مرکز تفریحی و توریستی یکی از مشکلات و معضلات فرهنگی این شهر دانست و بیان داشت: برای توسعه در این بخش بودجه فرهنگی را افزایش داده و بودجه فرهنگی شهرداری نکا از 150 میلیون تومان به 500 میلیون تومان افزایش یافته است .

دکتراحمدی خاطر نشان کرد: رویکرد ما در نکا یک رویکرد فرهنگی است و در این بخش تلاش مجدانه در دستور کار است .

وی همچنین نورپردازی و زیباسازی شهر را یکی از برنامه‌های جدی شهر نکا عنوان کرد و گفت: در این بخش و بهسازی و زیباسازی مبلمان شهری با قوت وارد عمل شده‌ایم که مبلمان خیابان علمیه نکا در حال اتمام است و سپس مبلمان‌شهری در محله قدیمی راه‌اهن نکا اجرایی می‌شود .

شهردار نکا با اشاره به ظرفیت‌های نکا یادآور شد: نکا دارای سه ظرفیت مهم جنگل، دریا و رودخانه است که کمتر شهری در مازندران این ظرفیت را دارا است که در این بخش طرح ساحل دریای مروارید نکا اجرایی شده و پارک جنگلی قرمرض هم، با امضای تفاهم‌نامه‌ای به شهرداری نکا واگذار شد که ظرفیت بسیاری برای درآمدزایی برای شهرداری و شهر نکا است .

دکتراحمدی افزود: رودخانه نکا هم ظرفیت مهم گردشگری است که در حال انعقاد قرارداد با آب منطقه‌ای برای بستر، دلتا و حریم رودخانه و ایجاد فضای مناسب برای گردشگری هستیم .

وی ترافیک را یکی از معضلات شهری نکا عنوان کرد و گفت: برای کاهش این ترافیک، پل 30 متری آزادگان در حال ساخت است که 30 میلیارد تومان برای پل و تملک زمین هزینه شده است و با اتمام آن در 26 مرداد ماه امسال در روز ورود آزادگان افتتاح می‌شود و بخش مهمی از ترافیک شهری کاهش می‌یابد .

 ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز مازندران ایران
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین