کد خبر : 591
چاپ
668
02:48:21
1397/3/21
کابوس « سد فینسک » دست از سر مازندران برداشت !

یخکشی ظرفیت آب سد فینسک را ۱۰ میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: سد فینسک ۶ تا ۷ درصد از منابع آب مازندارن و سد شهید رجایی را تحت تاثیر قرار می‌داد که با توجه به کم آبی موجود در مازندران، دیگر نگرانی بابت انتقال آب وجود ندارد.....
کابوس « سد فینسک » دست از سر مازندران برداشت !

ساری نیوز : تامین آب سد فینسک سمنان توسط مازندران از دستور کار دولت خارج شده است.

به گزارش ساری نیوز ، سد فینسک دست از سر مازندران برداشتابراهیم یخکشی مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران ، گفت: در جلسات برگزار شده با وزارت نیرو درخواست استان سمنان برای انتقال آب بررسی شد و با توجه به کمبود آب در مازندران، این موضوع با درخواست مسئولین استان از دستور کار دولت و مجلس خارج شده است.

وی با بیان اینکه در انتقال آب از حوزه‌ای به حوزه دیگر اصل مهم تامین بودن مبدا از جهات مختلف است، افزود: حوزه مبدا باید در زمینه‌های مختلف انسانی، محیطی و حتی صنعتی کاملا تامین باشد تا با انتقال آب از حوزه‌ای به حوزه دیگر موافقت شود.

یخکشی ظرفیت آب سد فینسک را ۱۰ میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: سد فینسک ۶ تا ۷ درصد از منابع آب مازندارن و سد شهید رجایی را تحت تاثیر قرار می‌داد که با توجه به کم آبی موجود در مازندران، دیگر نگرانی بابت انتقال آب وجود ندارد.

او پیرامون انتقال آب دریای خزر به سمنان گفت: سمنان برای تامین آب مصارف صنعتی چنین درخواستی ارائه داد، اما تحرک و اقدام خاصی مربوط به این انتقال در مجلس و دولت مشاهده نشد.

 ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز استان ایران سمنان
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین