کد خبر : 561
چاپ
602
01:40:03
1397/3/20
خرید تضمینی 2 میلیون و 700 هزار تن گندم

معاون شرکت بازرگانی دولتی ایران، گفت: تا امروز 2 میلیون و 700 هزار تن گندم از کشاورزان تحویل گرفته شده که تاکنون 53 درصد بهای گندم پرداخت شده و ظرف 40 روز صددرصد پول گندم‌کاران پرداخت می‌شود.

مرتضی حنان در گفت‌وگوبا خبرنگار کشاورزی خبرگزاری فارس، درموردآخرینوضعیت خریدگندمخاطرنشانکرد: تا امروز 2 میلیون و 700 هزار تن گندم از کشاورزان تحویل گرفته شده که اطلاعات 2میلیون و570 هزار تن آن در سامانه ثبت شده است. 

وی اضافه کرد: ارزش گندم تحویل گرفته شده 3400 میلیارد تومان است که 53 درصدبهایگندم به ارزش یک هزار و 631 میلیارد تومان پرداخت شده است. 

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران درمورد منابع تامین پول گندم هم اینگونه توضیح داد که امسال از منابع تسهیلات بانکی محلهدفمندی یارانه‌ها و ردیف بودجه عمومی کشور برای پرداخت مطالبات گندم‌کاراناستفاده می‌کنیم. 

وی در پاسخ به اینکه آیا به دلیل کمبود بودجه احتمالی از روش اوراق بهادار و سلف موازی استفاده خواهید کرد، گفت: فعلا برنامه‌ای برای این موضوع نداریم. 

به گزارش ساری نیوز، طی دو سال گذشته شرکت بازرگانی دولتی به دلیل کمبود ردیف بودجه و منابع برای پرداخت مطالبات گندم‌کاراندست به دامان اوراق بهادار و سلف موازی شد و مطالبات گندم‌کاران را با تاخیرهای 4 ماهه پرداخت کرد.

 ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز مازندران اقتصادی ایران
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین