کد خبر : 560
چاپ
382
01:35:31
1397/3/20
کاش به جای تلاش برای تمکین به FATF به حل ریشه‌ای مشکلات نظام بانکی می‌پرداختیم

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه FATF دامی با نیات شوم دیگری است، گفت: کاش به جای تلاش‌های بی‌حاصل برای تمکین به دستورات FATF به حل ریشه‌ای مشکلات نظام بانکی می‌پرداختیم.

به گزارش ساری نیوز، سیدمحمدجواد ابطحی در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (یکشنبه 20 خرداد 97) گفت: بعد از برجام و با تعجب از علت عدم گشایش‌های بانکی در اوج سفرهای هیأت‌های تجاری و اقتصادی مشخص شد عدم همکاری بانک‌های جهانی با بانک‌های ما به دلیل مسائل فنی بانک‌های داخلی از جمله کفایت سرمایه بسیار ضعیف و شکاف ترازنامه و مطالبات غیرجاری بانک‌ها و همچنین ترس از فشارهای احتمالی آمریکا است.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس اظهار داشت: کاش به جای تلاش‌های بی‌حاصل برای تمکین به دستورات FATF در این مدت به حل ریشه‌ای و فنی مشکلات نظام بانکی می‌پرداختیم. مخالفتی با شفافیت مالی، مقابله با پولشویی، مقابله با تامین مالی تروریسم و جرائم مالی به هیچ وجه وجود ندارد لیکن FATF دامی با نیات شوم دیگر است.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در جلسه کارگزاران فرمودند برجام و مشابه آن، چرا برخی دوستان انکار می‌کنند منظور رهبری از «و مشابه آن» چیست؟ دبیر شورای عالی امنیت ملی سخنگوی شوراست نه تصمیم‌گیر و شورا در این مورد هنوز به جمع‌بندی نرسیده است. چرا موضوع را بلاوجه به ارگان‌های دیگر حواله می‌دهید.

ابطحی در پایان با اشاره به مشکل آب در استان اصفهان گفت: اگر این وضعیت در ارتباط با موضوع آب در استان اصفهان ادامه داشته باشد استان اصفهان قطعا در بحث آب شرب مشکل خواهد داشت.

 ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز مازندران ایران سیاسی
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین