کد خبر : 50
چاپ
162
07:57:00
1397/1/11
با مردی که این خصوصیات را دارد ازدواج نکنید!

تصور کنید با مردی ازدواج کنید و بعد بفهمید او عادت های بدی دارد که اصلاح پذیر نیستند. اولین چیزی که آروز می کنید چیست؟ احتمالا می گویید ای کاش قبلا می دانستم مردی که چنین ویژگی هایی دارد برای ازدواج مناسب نیست.
 
خب ما حالا در این مطلب نکاتی را به شما می گوییم که لازم است پیش از ازدواج بدانید. البته پیدا کردن مردی که کامل باشد غیرممکن است (گشتیم نبود، نگرد نیست!)، ولی این دلیل نمی شود استانداردها را کنار بگذاریم و با کسی ازدواج کنیم که عادات آزاردهنده ای دارد. شما باید با مردی ازدواج کنید که کاملا «مناسب شما» باشد. هر چند نقاط ضعفی خواهد داشت (همه ی ما داریم، مگر نه؟!) اما نقطه ضعف با عادت فرق می کند.
 
 
عادت ها چیزهایی هستند که ما طی سالها یادگرفته ایم انجام شان دهیم؛ با رفتارهای ما عجین شده اند و آنها را ناخودآگاه انجام می دهیم. این عادت ها نه تنها ممکن است شما را آزرده کنند، بلکه عملا تغییر دادن رفتار یک مرد غیر ممکن است! اگر مردی هرکدام از ده عادت زیر را داشته باشد، مناسب ازدواج نیست.

همیشه بهانه می آورد

انگار هیچوقت نمی تواند یک جواب کامل و مستقیم به شما بدهد و در عوض، متوسل به بهانه هایی بچه گانه و بی اساس می شود. هر بار که او بهانه ای می تراشد، نابالغ بودن خودش را به شما نشان می دهد. ضمنا این احتمال هم وجود دارد که دروغ می گوید. بهانه آوردن، کار بچه هاست و شما می خواهید با یک مرد ازدواج کنید نه با یک بچه!

کوته فکر و متعصب است

مردهایی که کوته نظر هستند واقعا شما فرسوده می کنند. آروز می کنید کاش به جای اینکه تمام آخر هفته را پای تماشای فوتبال بنشینند، قبول می کردند که کار جالب تری انجام دهند، دست از تشر زدن برمی داشتند یا اینقدر دیگران را قضاوت نمی کردند. بعضی از مردها انگار نسبت به موضوعاتی خاص، دید بازتری دارند اما در سایر زمینه ها، کوته فکر هستند.

این ویژگی هم آزاردهنده است چون می تواند روابط شما را هم آلوده کند. مثلا تصور کنید یک قرار کاری با همکار مردتان دارید و دقیقا می دانید در چه موردی قرار است گفتگو کنید چه اتفاقی قرار است بیفتد اما همسرتان به او اعتماد ندارد و به شما می گوید همه ی مردها فقط از شما رابطه ی جنسی می خواهند و شما نباید به ملاقات این مرد بروید. اگر همسر شما همچنان در قرن نوزدهم سِیر کند و نگرش محدود آن دوران را داشته باشد، لایق ازدواج با شما نیست.

داد و فریاد می کند

مردی که عادت دارد زود از کوره دربرود و داد و فریاد راه بیندازد، هیچ امیدی به اصلاحش نداشته باشید چون این عادتی است که از بین رفتنی نیست. اگر با مردی آشنا شده اید که داد می زند و هوار می کشد و توهین کلامی به دیگران می کند، خیلی زود از او فاصله بگیرید و ترکش کنید.
 

زیر قول هایش می زند

اگر مردی که قصد ازدواج با او را دارید مدام زیر قول هایش می زند، علامت خوبی نیست. این رفتار او اعلام می کند که این عادت بد را سالهاست با خود دارد و امیدی به تغییرش نیست. وفای به عهد نکردن او شما را فرسوده و رنجور خواهد کرد. یک یا دو بار زیر قول زدن شاید مشکل بزرگی نباشد، اما اگر این رفتار ادامه پیدا کند، باید آن را پرچم قرمزی بدانید که بروز مشکلات بزرگ بعدی را نشان می دهد. به زبانی دیگر بگوییم؛ او با زیر قول زدن هایش به شما بی احترامی می کند و ارزشی برای رابطه تان قائل نیست و شما را یک احمق فرض کرده است. بدقولی های او نشاندهنده ی این است که به اندازه ی کافی به شما اهمیت نمی دهد و احتمالا در آینده هم تغییر نخواهد کرد.

دروغ می گوید


اگر مردی که می خواهید با او ازدواج کنید، با وقاحت تمام به چشم های شما نگاه می کند و به شما دروغ می گوید و با اینکه شما آشکارا می دانید این یک دروغ است اما او زیر بار نمی رود، یک هشدار جدی است که این مرد قابل اعتماد نیست. دروغگویی عادت بدی است که به راحتی در رفتار انسان جا خوش می کند اما به سختی می توان از آن خلاص شد. اگر بیشتر از یک مورد، دست مرد مقابل تان را رو کردید پس باید این را بدانید که او مناسب ازدواج نیست.
شما برای او در اولویت نیستید

اگر مردی که قصد ازدواج با او را دارید شما را به دیگران ترجیح نمی دهد باید از خودتان بپرسید: پس چه زمانی من الویت او خواهم بود؟! جواب، هرگز است. مردهایی که همسرشان برای شان الویت ندارد معمولا عادت به رفیق بازی دارند یا کار و سرگرمی شان برای آنها الویت دارد. برای اینگونه مردها، عشق آخرین چیزی است که سراغش خواهند رفت. فکر نکنید می توانید این عادت را از سرش بیندازید.
 

انحصارطلب و وابسته است

در ابتدا کمی وابستگی ایرادی ندارد، حتی قشنگ هم هست. اما وقتی مدتی از شروع رابطه تان گذشته و او همچنان بسیار انحصارطلب و وابسته است، عادتی است که احتمالا نمی تواند آن را ترک کند. این مرد به احتمال زیاد یک سلطه گر است که دوست دارد همیشه شما را کنترل کند و تحت فرمان او باشید. چنین مردی مناسب زندگی مشترک نیست.


اگر مردی که قصد ازدواج با او را دارید، با پیروزی در بحث و جدل های تان احساس رضایت و خوشنودی می کند و اگر غیر از این باشد، برآشفته شده و نارضایتی خود را به روشی ناخوشایند بروز می دهد، پس عادت بدی دارد که پرچم قرمزی برای شماست. در یک رابطه هیچ کدام تان نباید با آروزی بُرد وارد بحث شوید، بلکه هدف از بحث و گفتگو این است که راه حلی پیدا کنید که مناسب هر دو طرف باشد.

مسئولیت پذیر نیست

وقتی زیر بار اشتباهات مان نمی رویم و مسئولیت اشتباه خود را نمی پذیریم، مانند بچه ها رفتار می کنیم. اگر تقصیر را گردن شخص دیگری بیندازیم که دیگر بدتر! تازه بدتر از اینها هم این است که به خودمان فرصت درس گرفتن از اشتباهات مان را نمی دهیم. اگر این ویژگی هایی است که در مرد مقابل تان می بینید، با او ازدواج نکنید.
 
 
سبک زندگی ناسالمی دارد

اگر زیاد سیگار می کشد و ...، اما شما سبک زندگی سالمی دارید، باید خیلی هوشمندانه تصمیم بگیرید؛ درست است که هر کسی که اراده کند می تواند سیگار کشیدن و ... را ترک کند و عادت های سالم را جایگزین کند، اما اگر این مرد قبلا برای ترک کردن تلاش کرده و موفق نشده، پس بهتر است فکر ازدواج با او را از ذهن تان بیرون کنید.Alternate Text
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین

برچسب ها
برچسب یک برچسب دو ساری ساری نیوز نماینده مجلس علی اصغر یوسف نژاد محمد دامادی نوراله طبرسی استاندار مازندران فرماندار ورزش سلامت علوم پزشکی اقتصادی فرهنگی اجتماعی تصاویر تصویر فیلم عکس پلیس قارن شهبند بیمارستان امام خمینی روزنامه محلی پایگاه خبری تحلیلی درباره ساری میدان امام پارک ملل ساری خودرو املاک فوتبال والیبال بدمینتون کشتی بسکتبال مسابقات جام جهانی استان جاذبه های دیدنی روحانی خامنه ای رهبر لاریجانی ناصحی حسین زادگان کشاورزی صنعت ایران سیاسی بانک بیمه حوادث خارجی رسانه های دیگر محلی کشور حجاب پرسپولیس استقلال راننده اصناف مغازه شرکت دلار ارز بانک مرکزی وزارت هواشناسی پیش بینی رعد و برق مومیایی رضاخان جسد شهرری شاه عبدالعظیم فوتبال لیگ خرید مسکن رهن اجاره ستاره قیمت نفت جذب سرباز معلم استخدام خودرو قیمت طلا سکه ارز چربی چاق شکم پهلو لاغر آتش نشان مزایا مشاغل سخت دفترچه آزمون آموزش پرورش دردسر همسر ازدواج کاندیدا شهرداری رای تهران کودک شکنجه آزارگر دستگیر شهید پیکر مدافع حرم بارش ماهی گلپایپان قسمت سریال شهرزاد کالا هشدار آمریکا برجام بانک مجلس خواص سرکه سیب پوست مو حقوق کارمندان بازنشستگان حملات تروریست داعش قهرمانی وام هزینه آذربایجان اعلام نتایج دانشگاه آزاد اسلامی ept آب خشکسالی ترقی شنود خاتمی خسارت چای معلمان افزایش گروه 7 سوریه روسیه شفر افغانی قتل اسرائیل جنگ زنان خشونت مسکن کاهش حق التدریس آموزش و پرورش واردات موبایل سعید مرتضوی تلگرام فیلتر کوچ بیمارستان تزریق خون خطا پزشکی رژیم پیست موتور سواری مازندران لیگ برتر ورزش تعاون روستا قوه قضاییه رئیس لاریجانی سفر داوطلبان هیئت رئیسه اصناف کارت ورود کارشناسی ارشد جلسه واردات برنج شبکه آبرسانی فرسوده شهرداری سازمان سهام بورس نمایندگان پیام رسان یورو پوند دلار گران چابهار چین پارک پتروشیمی آب و هوا محدودیت های ترافیکی جاده کندوان یکطرفه محدودیت های ترافیکی ریس فدراسیون شمشیربازی بازی هایآسیایی 2018 جاکارتا مجتبی عابدینی محمدرهبری محمد رضایی امیرکنعانی مقدم استارت اپ سرمایه گزاری تجاری سازی فرارمغزها معاون ریس جمهور تصادف جاده ای تصادف مجروح مصدوم قیمت جهانی جهانی مصرف دارو مدیرکل سازمان دارئ و غذا دارو اکبربرئدگی ریزش کوه سرهنگ نادررحمانی سرهنگ نادررحمانی مرکزکنترل ترافیک مسدودشئن راهها مسدودشدن راهها فیروزکوه محورهراز بی اعتنایی به تعهدات ترامپ بی اعتنایی تعهدات ترامپ ترامپ ریس جمهور آنتی بیوتیک ها سنگ کلیه باشگاه فرهنگیان دفتر مقام معظم رهبری سپاه سند تحویل بنیادین آموزش و پرورش سید نقوی حسینی فرهنگیان وزارت آموزش و پرورش انتخاب شهردار شهردار تهران شورای شهر تهران محمد علی افشانی اسحاق جهانگیری بازار ارز محمد رضا رضایی مجلس شورای اسلامی نرخ ارز اینوتکس2018 فن بازار نمایشگاه بین الملل نوآوری و فناوری ثبت و احوال ثبت وقایع حیاتی سازمان ثبت واحوال کشور حسینی مقدم بشیر سمنان کتاب کتابخوانی نکا سردار سلیمانی آتش نشانی خندوانه رامبد جوان مهران مدیری