کد خبر : 463
چاپ
495
07:12:13
1397/3/7
11 هکتار از اراضی میانکاله طی 2 روز در آتش سوخت

 فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران گفت: بیش از 11 هکتار از اراضی میانکاله طی 2 روز در آتش سوخت. به گزارش شمال نیوز به نقل از فارس، مسلم آهنگری  درباره آتش‌سوزی در تالاب میانکاله  ، اظهار کرد: روزهای پنج‌شنبه و جمعه هفته گذشته بیش از 11 هکتار از اراضی تالاب میانکاله در آتش سوخت.
 
وی بیان کرد: روز پنج‌شنبه آتش‌سوزی در منطقه استاد باقر میانکاله رخ داد که حدود 3.5 هکتار ساعت در آتش سوخت و مهار حریق نیز حدود چهار ساعت طول کشید.
 
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران  ادامه داد: ساعت 12 روز جمعه حریق در میانکاله صحرا رخ داد که مهار آن حدود هفت ساعت طول کشید و در این حریق هشت هکتار از اراضی این تالاب در آتش سوخت.
 
آهنگری با اعلام اینکه دلیل آتش‌سوزی در طبیعت عمدی است، افزود: دلیل این حریق نیز درحال بررسی است.
 
وی با تأکید بر اینکه مردم از روشن کردن آتش در طبیعت پرهیز کنند، خاطرنشان کرد: همچنین درصورت ضرورت از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنند.
 
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران اظهار کرد: فصل خشکی است و باتوجه به  وزش بادهای شدید کوچک‌ترین جرقه می‌تواند تبدیل به آتش‌سوزی‌های گسترده شود.
 
آهنگری در پایان گفت: مردم با مأموران در حفاظت از میانکاله همکاری کنند چراکه این پناهگاه حیات‌وحش میانکاله متعلق به کل کشور است.

ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری نیوز مازندران حوادث
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین