کد خبر : 450
چاپ
321
08:27:08
1397/3/7
زخم «ولیعهد عربستان» کاری نیست + جزییات

  به گزارش ساری نیوز 

به نقل از شبکه "المیادین" محمد المسعری دبیر کل حزب "التجدید الاسلامی" که از مخالفان سعودی است با اشاره به اینکه زخم ولیعهد عربستان ولیعهد سعودی کاری و کُشنده نیست، گفت: وی به منظور خنثی کردن فرضیه مرگش به زودی در انظار ظاهر خواهد شد.
این در حالی است که مجتهد وبلاگ نویس معروف سعودی که به بر ملا کردن اسرار خاندان حاکم سعودی شهرت دارد، روز گذشته در صفحه توئیتر خود اعلام کرد، اخبار مربوط به زخمی شدن بن سلمان در حادثه الخزامی یا همان تیراندازی به یکی از قصرهای بن سلمان در ماه گذشته افزایش یافته است.
از آنجا که صحت و دقت توئیت های مجتهد جای تردید دارد، المسعری گفت که منبع اصلی او شاهزاده ترکی بن عبدالله است که منبع قابل اعتمادی به شمار می آید.
گارد محافظ بن سلمان کلمبیایی هستند
به گفته المسعری گارد محافظ شخصی بن سلمان خارجی و اغلب کلمبیایی هستند .
وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: اظهارات ولیعهد عربستان در مورد اسلام میانه رو در کشور بی اساس است و اسلام صحیح مبتنی بر مشارکت مردم در حکومت است که این به نفع بن سلمان نیست.
المسعری ادامه داد: موج دستگیری های اخیر در عربستان سیاست تازه ای نیست، بلکه این شیوه ای است که نظام های سرکوبگر در پیش می گیرند و بن سلمان مردم را وارد گرفتاری و بلایی کرده است که با دستگیری و سپس آزادی پایان نمی یابد.
وی با اشاره به تاریخ عربستان سعودی گفت، وجود و ماهیت سعودی توجیهی جز دعوت به جنبش وهابیت ندارد.
این مخالف سعوندی با اشاره به اینکه جنبش جهیمان جنبش مخالف وهابیت است نه انقلابی، یادآور شد که فیصل و عبدالله الشریف حسین مزدور و جیره خوار انگلیس بودند زیرا شاهزاده فیصل از اسلام به عنوان برگ برنده ای استفاده کرد تا آل سعود را از خطر حتمی نجات دهد.
المسعری با بیان اینکه اسلامگرایان در عربستان در مورد مبارزه با نظام حاکم آگاهی کافی ندارند به روابط ریاض و تهران اشاره کرد و گفت عربستان نیازمند تشکیل یگان های صنایع نظامی برای تقویت قدرت داخلی و عدم وابستگی به قدرت غربی است، اما ایران با وجود تلاش های پیگیر برای منزوی کردن آن، همچنان قدرت داشته و بر خلاف عربستان سعودی از امنیت اقتصادی برخوردار است.
وی سپس یاد آور شد ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی دستور کار صهیونیستی را در قبال قضیه فلسطین در پیش گرفته است و وجود و ماهیت عربستان سعودی توجیهی ندارد جز دعوت به جنبش وهابی.
وی تاکید کرد، موضع عربستان از زمان تشکیل در قبال قضیه فلسطین روشن و مبتنی بر مشارکت در نابودی انقلاب فلسطینی بوده است و این موضع اکنون روشن و برملا شده است و فتوای صلح با اسرائیل بار دیگر در عربستان شنیده می شود که نمونه آن فتوای ابن باز است.
ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز درباره ساری سیاسی
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین