کد خبر : 45
چاپ
999
04:01:56
1397/1/9
اعضای اتحادیه اروپا درباره اعمال تحریم‌ها علیه ایران اختلاف نظر دارند

گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای درباره احتمال اعمنال تحریم‌های اروپایی علیه ایران بابت برنامه موشکی این کشور، رسانه غربی از اختلاف اعضای اتحادیه اروپا در این باره خبر داد.

روز چهارشنبه(دیروز) «رویترز» به نقل از منابع دیپلماتیک نوشت که نمایندگان کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نشستی اعمال تحریم‌های موشکی تازه علیه ایران را مورد بررسی قرار داده‌اند.

بنا بر این گزارش، اعضای اتحادیه اروپا در تلاش هستند تا این تحریم‌ها تا نشست روز 16 آوریل (27 فروردین) وزیران خارجه اتحادیه، نهایی شود (جزئیات بیشتر).

حالا این رسانه انگایسی گزارش تازه‌ای در این باره منتشر کرد.

در گزارش تازه رویترز می‌خوانیم: «منابع دیپلماتیک گفتند که فرانسه، بریتانیا و آلمان برای قانع کردن شرکای خود در اتحادیه اروپا برای حمایت از تحریم‌های جدید علیه ایران به منظور حفظ توافق هسته‌ای برجام، با مشکل مواجه شدند و ایتالیا در این باره ابراز تردید کرده که چنین اقداماتی نمی‌تواند مانع از خروج آمریکا از توافق در ماه می شود».

قرار است در 12 ماه می(22 اردیبهشت) طبق تعهدات برجامی آمریکا، دونالد ترامپ تعلیق تحریم‌های ایران را تمدید کند اما دولت آمریکا از چندی قبل مدعی شده که «در صورت عدم رفع نواقص جدی برجام»، واشنگتن از توافق خارج می‌شود.

ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین