کد خبر : 441
چاپ
332
08:57:30
1397/3/5
محکومیت سامسونگ به پرداخت جریمه 539 میلیون دلاری به اپل

 

دعوای دو شرکت سامسونگ و اپل پس از هفت سال بالاخره با محکومیت سامسونگ به پرداخت جریمه 539 میلیون دلاری به اپل پایان یافت. این جریمه به دلیل نقض پتنت‌های طراحی اپل توسط 5 دستگاه اندرویدی عرضه شده توسط سامسونگ در سال‌های 2010 و 2011 است.

این جریمه سنگین 539 میلیون دلاری شامل حدود 533 میلیون دلار جریمه برای سه مورد نقض پتنت طراحی اپل و باقی آن به دلیل نقض دو پتنت حق اختراع اپل توسط این شرکت کره‌ای است.

این جریمه ابتدا پس از دادخواست‌های متعدد سامسونگ حدود 399 میلیون دلار تعیین شده بود اما سامسونگ با ارائه درخواست تجدیدنظر به دادگاه عالی آمریکا این میزان جریمه برای نقض طراحی را غیرمنصفانه خوانده بود. دادگاه عالی سپس با ارائه دستوری به دادگاه استیناف آمریکا خواستار تعیین دقیق میزان خسارت وارد شده به اپل به دلیل موارد نقض طراحی شده بود که در آخر به پیروزی امروز این شرکت منجر شد.

بحث اصلی در تعیین میزان جریمه این بود که آیا مبلغ آن باید بر اساس قیمت کلی آیفونی که پتنت طراحی آن نقض شده تعیین شود یا صرفاً بر اساس موارد کپی شده توسط سامسونگ محاسبه شود.

مسلماً اپل خواستار اعمال جریمه بر اساس قیمت کامل آیفون‌ها بود. اما استدلال سامسونگ این بود که این شرکت تمام آیفون مورد نظر را کپی نکرده و اپل به دنبال سودجویی از‌این موضوع است.

رقم درخواست شده توسط اپل در ابتدا مبلغ هنگفت یک میلیارد دلار بود، اما سامسونگ بر اساس استدلال خودش تقاضای محدودسازی این جریمه به 28 میلیون دلار را از هیئت ژوری دادگاه داشت. متاسفانه بخت با سامسونگ یار نبود و این هیئت ژوری هفت نفره متشکل از چهار مرد و سه زن با کاهش مبلغ درخواستی توسط اپل به نصف رای را به نفع این شرکت صادر کردند. در واقع سامسونگ اگر درخواست تجدید نظر به دادگاه عالی را ارائه نکرده بود مجبور به پرداخت حدود 140 میلیون دلار جریمه کمتر به رقیب آمریکایی خود بود.
ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز درباره ساری ایران موبایل
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین