کد خبر : 43
چاپ
1860
11:09:41
1397/1/9
اعتراض ده‌ها هزار دانش‌آموز آمریکایی به قوانین داشتن اسلحه

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، ده‌ها هزار دانش‌آموز پس از قتل عام دبیرستان پارکلند در پایتخت آمریکا و به منظور اصلاح قوانین خرید و مالکیت اسلحه راهپیمایی کردند.

بر اساس اعلام رسانه‌های آمریکایی، حدود 40 روز پیش در پی تیراندازی در دبیرستانی در شهر پارکلند در ایالت فلوریدا، 20 دانش‌آموز کشته شدند.

شبکه ام اس ان بی سی گزارش داد، از ابتدای سال 2018 میلادی 12 بار در مدرارس آمریکا حادثه تیراندازی رخ داده است؛ اگر چه موارد قبلی حوادث پر سروصدایی نبوده‌اند اما تحلیلگران آمریکایی آن را بی‌سابقه توصیف می‌کنند.

دانش‌آموزان و مردم 800 شهر دیگر از جمله لندن، سیدنی و توکیو نیز راهپیمایی کرده‌اند و خواستار امنیت دانش‌آموزان در مدارس شده‌اند.

هدف اصلی این تظاهرات نشان دادن خواست جمعی برای ممنوع کردن فروش سلاح‌های جنگی و با خشاب‌های بزرگ و مسلسل‌ مانند است، نظیر آنچه نیکلاس کروز در کشتار دبیرستان مارجوری استونمن از آن استفاده کرد.

دانش‌آموزان این جنبش، شعار خود را «مدرسه امن» و «دیگر بس است» قرار داده‌اند؛ همچنین در اکثر شهرهای آمریکا و حتی پایتخت‌های کشورهای دیگر هم دانش‌آموزان با اعلام همبستگی با این فراخوان برای برگزاری تجمع‌های مشابه برنامه‌ریزی کردند.

ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین