کد خبر : 382
چاپ
355
08:37:32
1397/2/29
خالی کردن حساب مازندانی ها با نرم افزار جاسوسی

 در حالی که اقدامات تخصصی کارآگاهان پلیس فتای این استان برای راز گشایی از این پرونده ادامه داشت آنها با چند مورد مشابه دیگر نیز روبه‌رو شدند. به این ترتیب تحقیقات با این فرضیه که این سرقت‌ها ازسوی یک فرد یا باند صورت می‌گیرد ادامه یافت و کارآگاهان رد یک مرد جوان را در خارج از استان مازندران به‌دست آورده و مخفیگاه او را شناسایی کردند.

سرهنگ حسن محمدنژاد رئیس پلیس فتای مازندران در این باره به خبرنگار ما گفت: مأموران پس از اقدامات اطلاعاتی موفق شدند متهم را که اهل یکی از استان‌های شمال غربی کشور بوده شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضایی، در عملیاتی ضربتی دستگیر کنند. در بازرسی از مخفیگاه این مرد شیاد 10 سیمکارت، تعدادی گوشی تلفن همراه، لپ‌تاپ و سیستم رایانه‌ای حاوی اطلاعات شخصی مالباختگان کشف شد.

بر اساس تحقیقات کارآگاهان پلیس فتای استان، متهم با طراحی نرم افزاری به‌نام آموزش ساخت روبات و نصب ویندوز یک برنامه جاسوسی با عنوان Setting را برای مخاطبان و کاربران کانال‌های تلگرامی ارسال می‌کرد که با نصب این نرم افزار توسط کاربر متهم به کلیه اطلاعات گوشی، پیامک‌ها و ارتباط مبادله شده با سامانه‌های ussd اعم از شماره کارت و رمز دوم بانکی آنان دسترسی پیدا می‌کرد.

سرهنگ محمد‌نژاد در ادامه گفت: در بررسی سیستم‌های رایانه‌ای و ایمیل‌های شخصی متهم 90 مورد اطلاعات حساب‌های بانکی اشخاص مختلف شناسایی و کشف شده است و متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد. محمدنژاد از مالباختگان و کسانی که با استفاده از این نرم افزار مورد سرقت واقع شده‌اند درخواست کرد برای رسیدگی به شکایت یا تنظیم دادخواست به‌پلیس فتای استان مازندران یا دادسرای محل سکونت خود مراجعه کنند.

رئیس پلیس فتای مازندران توصیه‌ای نیز به‌کاربران فضای مجازی کرد: امروزه بسیاری از اپلیکیشن‌های رایگان که در فضای مجازی وجود دارند، حاوی بد افزارهایی هستند که می‌توانند به اطلاعات مهم افراد دسترسی داشته باشند. کاربران شبکه‌های اجتماعی مراقب باشند تا روی هر لینکی که از طرف افراد ناشناس ارسال می‌شود کلیک نکرده و هر نرم‌افزاری را که در این محیط تبلیغ می‌شود دانلود نکنند، زیرا امکان نصب بدافزار وجود خواهد داشت.
ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز درباره ساری
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین