کد خبر : 278
چاپ
624
10:05:07
1397/2/23
پدافند سوریه ده‌ها موشک اسرائیلی را منهدم کرد

 

کمیته‌های مقاومت فلسطین خواستار اتحاد امت اسلامی و گشوده‌شدن تمام جبهه‌ها علیه رژیم صهیونیستی به‌عنوان دشمن شماره یک مسلمانان شدند.اخبار لحظه به لحظه از سوریه/پدافند سوریه ده‌ها موشک اسرائیلی را منهدم کرد/کمیته‌های مقاومت: تمام جبهه‌ها باید علیه اسرائیل گشوده شود+فیلم

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری ساری نیوز، شب گذشته دمشق به تجاوزات موشکی رژیم صهیونیستی پاسخ داد به‌طوری که چندین پایگاه این رژیم هدف قرار گرفت و شهرک‌نشینان صهیونیست شب خود را در پناهگاه‌ها و زیر صدای آژیرهای خطر گذراندند.

منابع رسانه‌ای گزارش دادند رژیم صهیونیستی ده‌ها موشک به مناطق مختلف سوریه شلیک کرد که پدافند هوایی این کشور شمار زیادی از آنها را ساقط کرد.

«افیخای ادرعی» سخنگوی ارتش اسرائیل مدعی شده است که 20 فروند موشک به‌سمت مواضع نظامی در بلندی‌های جولان شلیک شده است. به‌گفته وی، 4 مقر نظامی مهم ارتش اسرائیل در جولان، هدف این حملات قرار گرفته است.

این سخنگو در ادامه مدعی شده که سامانه پدافند هوایی اسرائیل برخی از موشک‌ها را رهگیری کرده است و این حملات موشکی تلفات جانی یا مادی ملموسی نداشته است.

هم‌زمان کانال 10 تلویزیون اسرائیل از به‌صدا در آمدن آژیرهای خطر و شنیده شدن صدای انفجارهایی در بلندی‌های جولان خبر داد.

ارتش اسرائیل همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرد جنگنده‌های این رژیم ده‌ها هدف نظامی در سوریه را بامداد امروز بمباران کردند.

به‌فاصله کوتاهی پس از این حملات موشکی به جولان اشغالی، خبرگزاری رسمی سوریه گزارش داد سامانه‌های پدافند هوایی ارتش سوریه با حملات موشکی اسرائیل، که مناطق مختلفی در این کشور را هدف قرار دادند، مقابله و ده‌ها فروند از این موشک‌ها را ساقط کرد.

یک منبع نظامی به سانا گفت: «پدافندهای هوایی ما ده‌ها موشک دشمن اسرائیل را منهدم کردند و از اصابت شمار زیادی از آنها به اهداف موردنظرشان مانع شدند. برخی از این موشک‌ها تعدادی از گردان‌های پدافند هوایی، رادارها و انبار مهمات را هدف قرار دهند.

سانا همچنین گزارش داد، در نتیجه انهدام موشک‌های اسرائیلی توسط پدافند هوایی ارتش سوریه در حومه منطقه «الکسوه» در ریف دمشق، صدای انفجارهای مهیبی در این منطقه به گوش رسید.

گزارش‌ها حاکی‌ است که رژیم صهیونیستی همچنین شهر «البعث» در شمال استان «القنیطره» را موشک‌باران کرده است. به‌نوشته سانا، خمپاره‌هایی از مناطق تحت کنترل رژیم اشغالگر به‌سمت شهر البعث در شمال استان القنیطره شلیک شده است.

گزارش‌ها از حمص نیز حاکی‌ است که پدافند هوایی سوریه با موشک‌های اسرائیلی بر فراز حریم هوایی استان حمص مقابله کرده است.

شبکه خبری المیادین به‌نقل از منابع نظامی، مراکز اسرائیلی هدف قرارداده‌شده در جولان را به‌شرح زیر برشمرد:‌

مرکز نظامی اصلی جمع‌آوری اطلاعات فنی و الکترونیک.

مرکز اصلی یگان مرزبانی از یگان 9900

مرکز نظامی اصلی عملیات اختلال راداری

مرکز نظامی اصلی شنود شبکه‌های ارتباطاتی بی‌سیم و باسیم

ایستگاههای ارتباطات و ارسال اطلاعات

مقر یگان سلاح‌های دقیق دشمن در عملیات زمینی

فرودگاه بالگردهای نظامی

مقر فرماندهی نظامی منطقه‌ای تیپ 810

مقر فرماندهی گردان‌های نظامی در حرمون

مقر زمستانی یگان موسوم به بنستیم.

کمیته‌های مقاومت فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد: پاسخ موشکی سوریه به تجاوزات دشمن و هدف قرار دادن مواضع آنها را تبریک می‌گوییم، این یک گام مهم در بازداشتن دشمن و درهم شکستن غرور و زورگویی‌اش است.

کمیته‌های مقاومت فلسطین تأکید کرده است ائتلاف عربی و اسلامی باید  تقویت شود و تمام  امکانات امت باید بسیج و تمام جبهه‌‌ها علیه دشمن صهیونیستی به‌کار گرفته شود.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم تأکید کرد: دستان صهیونیست‌ها که تلاش می‌کنند بر ما اعراب و مسلمانان مسلط شوند، باید قطع شود.

این جنبش خاطرنشان کرد آنچه در جبهه سوریه رخ داد، پاسخ طبیعی و قابل پیش‌بینی به تجاوزگری صهیونیستی به سوریه است.

این در حالی است که آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در موضعی که نشان‌دهنده وحشت رژیم از پاسخ قاطع سوریه و محور مقاومت به تجاوزگری این رژیم است، گفته است: اسرائیل خواهان تشدید اوضاع نیست و امیدواریم این وضعیت به پایان برسد.

ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز مازندران درباره ساری جنگ
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین