کد خبر : 216
چاپ
458
10:26:18
1397/2/17
پرچم قرمز؛ ماشین سیاسی چینی‌ها! (+تصاویر)‎

 سابقه تولید اولین نمونه هونگ کی به سال ۱۹۵۸ میلادی باز می گردد و این واژه در زبان چینی به مفهوم پرچم قرمز است که باری کاملا سیاسی دارد. از این رو هونگ کی محصولی است که طی تاریخ بارها توسط دولتمردان چینی مورد استفاده قرار گرفته است.

موبنا– از چینی ها و صنعت خودروی این کشور انواع و اقسام محصولات را دیده ایم از سدان های مشابه با خودروهای روز دنیا گرفته تا انواع اس یو وی و کراس اوور اما نظرتان درباره یک لیموزین چینی چیست؟!

هونگ کی (یا خونگ چی) نام لیموزین تولیدی کشور چین است که احتمالا نمونه های از آن را در تصاویر و ویدئوهای مربوط به جشن و یا نشست های سیاسی مقامات چینی دیده اید. سابقه تولید اولین نمونه هونگ کی به سال ۱۹۵۸ میلادی باز می گردد و این واژه در زبان چینی به مفهوم پرچم قرمز است که باری کاملا سیاسی دارد. از این رو هونگ کی محصولی است که طی تاریخ بارها توسط دولتمردان چینی مورد استفاده قرار گرفته است.

در اول آگوست سال ۱۹۵۸ اولین نمونه این خودرو با مدل CA72 تولید شد. در مدتی کوتاه نسخه کانورتیبل آن نیز تولید شد و در مراسم روز ملی جمهوری خلق چین مورد استفاده قرار گرفت. CA72 نیز بر پایه کرایسلر مدل ۱۹۵۵ طراحی و تولید شده بود و ظاهرا سابقه کپی برداری چینی ها در صنعت خودرو به دهه ۵۰ باز می گردد. این نمونه از هونگ کی دارای موتوری ۸ سیلندر با توان خروجی ۱۹۷ اسب بخار بود و البته همچنان نیز مودر استفاده قرار دارد.


CA72 :


کرایسلر ۱۹۵۵:

در سال ۱۹۶۳مدل جدید با نام CA770 تولید شد و تا سال ۱۹۸۰ روی خط تولید باقی ماند البته میزان تولید این نمونه محدود بود. براساس آمار در حدود ۱۶۰۰ موتور ۸ سیلندر هونگ کی تولید شده است.


CA770 :


نسل دوم هونگ کی از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۶ روی خط تولید قرار گفت. این نمونه ها براساس پلتفرم آئودی ۱۰۰ و لینکلن تاون کار طراحی شده بودند. مدل های CA7200 و CA7220 از جنس آئودی و نمونه CA7460 روح آمریکایی لینکلن را با خود همراه داشت.


CA7460 :

در سال ۲۰۰۶ نسل سوم هونگ کی براساس طرحی شبیه تویوتا کراون ماجستا تولید شد و HQ3 نام گرفت. در سال ۲۰۰۸ قیمت این مدل کاهش و تغییراتی جزئی یافت و نام آن به شنگشی تغییر کرد.


HQ3 :

نسل چهارم هونگ کی در سال ۲۰۱۳ روانه بازر شد. این مدل H7 نامگذاری شده بود و بازهم از پلتفرم تویوتا کراون در طراحی آن استفاده شد. در سال ۲۰۱۴ ارتش آزادی بخش خلق چین ۱۰۰۰ دستگاه از مدل مذکور را خریداری کرد. علاوه بر H7 ؛ گرانترین نمونه تولید شده هونگ کی L5 نیز در سال ۲۰۱۴ تولید شده است.


H7 :


L5 :


نمونه هایی از شاسی بلندهای هونگ کی:

گفتنی است هونگ کی در مالکیت گروه خودروسازی فاو قرار دارد که در زمینه ارائه انواع خودروهای سبک و سنگین فعالیت دارد.

ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز درباره ساری خودرو
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین