کد خبر : 191
چاپ
461
03:07:54
1397/2/5
ثبت‌نام داوطلبان هیئت رئیسه اتاق‌های اصناف در مازندران آغاز شد

  به گزارش ساری نیوز و به نقل از شمال نیوز: رئیس اداره تشکل‌ها و اصناف سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه ثبت‌نام داوطلبان کاندیداتوری هیئت رئیسه اتاق‌های اصناف مازندران همزمان با سراسر کشور از 5 الی 12 اردیبهشت‌ماه در سراسر استان آغاز می‌شود، گفت: تسلیم اعتبارنامه در صورت کسب آرای لازم، منوط به ارائه مدارک رسمی پذیرش استعفای آنان از شغل قبلی ( عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا) تا پیش از شروع به کار هیئت مدیره یا هیئت رئیسه تشکل‌های صنفی خواهد بود.

علی قاسمی در گفت‌وگو با مازند اصناف؛ در خصوص آخرین اخبار برگزاری انتخابات هیئت رئیسه اتاق‌های اصناف مازندران طی سال‌جاری، اظهار کرد: بر اساس اصلاحات به‌عمل امده در ماده 32 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی و شهرداران کشور، مصوب 20 مرداد سال گذشته، در اسفندماه سال 96 از سوی رئیس مرکز اصناف و بازرگانان ایران و دبیر هیئت عالی نظارت، مکاتبه‌ای انجام که بر اساس آن، داوطلبی اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا در انتخابات هیئت مدیره اتحادیه‌های صنفی و هیئت رئیسه اتاق‌های اصناف، با ارائه استعفانامه از سوی شورای شهر مقدور خواهد بود.

وی افزود: بنابراین، تسلیم اعتبارنامه در صورت کسب آرای لازم، منوط به ارائه مدارک رسمی پذیرش استعفای آنان از شغل قبلی ( عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا) تا پیش از شروع به کار هیئت مدیره یا هیئت رئیسه تشکل‌های صنفی خواهد بود.

رئیس اداره تشکل‌ها و اصناف سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران تصریح کرد: ثبت‌نام داوطلبان همزمان با سراسر کشور در شهرستان‌های آمل، بابل، بابلسر، چالوس، رامسر، ساری، فریدونکنار، قائم‌شهر، محمودآباد، نکا و نور، برگزار می‌شود.

قاسمی در خصوص علت عدم اعلام برخی از شهرستان‌های استان در جمع شهرستان‌های فوق‌الذکر، خاطرنشان کرد: از آنجا که انتخابات میان‌دوره، پس از پایان عمر چهارساله فعالیت هیئت رئیسه اتاق‌های اصناف انجام می‌شود، لذا برگزاری این انتخابات در این شهرستان‌ها، پس از پایان این مدت، در زمان قانونی خود، برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: هم اکنون، مطابق مصوبات کمیسیون نظارت شهرستان‌های مشمول فوق‌الذکر، اعضای هیئت اجرایی آنان انتخاب و مقدمات برگزاری انتخابات هم فراهم شده است.

رئیس اداره تشکل‌ها و اصناف سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران متذکر شد: ثبت‌نام داوطلبان کاندیداتوری هیئت رئیسه اتاق‌های اصناف مازندران همزمان با سراسر کشور از 5 الی 12 اردیبهشت‌ماه در سراسر استان آغاز می‌شود.

خاطر نشان می شود، رأی‌گیری انتخابات هیئت رئیسه اتقا‌های اصناف مازندران در روز 31 اردیبهشت هم‌زمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

گفتنی است انتخابات نمایندگان اتاق‌های اصناف ایران در استان‌ها نیز در مردادماه و پس از اعلام نتایج نهایی اتاق‌های اصناف سراسر کشور انجام می‌شود.

شایان ذکر است در حال حاضر، تعدادی از اعضای هیئت رئیسه اتقا‌های اصناف شهرستان‌های قائم‌شهر، محمودآباد، بهشهر، کلاردشت و فریدونکنار، از اعضای شوراهای شهر می‌باشند که می‌بایست جهت ثبت‌نام در این انتخابات، از سمت خود در شوراها، استعفا دهند.

ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز اصناف مازندران داوطلبان هیئت رئیسه
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین