کد خبر : 177
چاپ
836
11:48:01
1397/2/5
خشونت علیه زنان؛ خشونت علیه زندگی

 به گزارش ساری نیوز و به نقل از سلامت نیوز : بدون شک خشونت علیه زنان یک پدیده جهانی است؛ پدیده ای که به شکل های مختلفی در کشورهای جهان نمود پیدا می کند. اما آنچه دردناک و غیرقابل تحمل است خشونت علیه زنان در این روزهاست که پخش تصاویری کوچک از آن در فضاهای مجازی، حتی صدای مجلس را هم درآورده است.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از اعتماد، «حرمت و ارزش دختران سرزمین من نباید با اعمال سلیقه برخی افراد شکسته شود» این جمله محمدرضا عارف است. اما این بی حرمتی ها به زن به کجا می انجامد؟ و عوامل چنین خشونت هایی علیه زنان چیست؟ و آیا امیدی به بهبود این پدیده جنسیتی می رود؟ خانم شهیندخت مولاوردی، فعال سیاسی اصلاح طلب و دستیار ویژه رییس جمهور در امور حقوق شهروندی می گوید: رفع خشونت علیه زنان بسیار بلند پروازانه است اما آرزو می کنم این اتفاق به وقوع بپیوندد. همین جمله نشان دهنده وضعیت مبهم جایگاه زنان این مرز و بوم است. گویی که باید منتظر فرود موجودات فرازمینی برای امنیت و احقاق حقوق زنان باشیم و ما تنها به آرزو باید اکتفا کنیم. بی تردید خشونت علیه زن، خشونت علیه زندگی است. خشونت علیه آرامش است و خشونت علیه فرزندان آینده. چرا که دختران امروز، مادران آینده این سرزمینند و آنچه در آغوش شان می روید، آینده سازان این سرزمین.
از اسیدپاشی های مهر٩٣ در اصفهان که منجر به نابودی زندگی چهار دختر جوان و فوت یکی از آنها شد تا برخورد با ٢ زن موتور سوار در دزفول در ٥ شهریور ٨٥ و اکنون ضجه های «دختری با شال قرمز» که فریادش را جهان به نظاره نشست. این همه خشونت به کجا می انجامد؟! خشونتی که سلامت روانی و اجتماعی زنان جامعه را هدف قرار داده است و حتی لایحه تامین امنیت زنان علیه خشونت دولت ...

 

ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز ایران زنان خشونت
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین