کد خبر : 176
چاپ
582
11:33:58
1397/2/5
احتمال وقوع جنگ ایران و اسرائیل در سوریه پس از انتخابات لبنان

 به گزارش ساری نیوزو به نقل از ایلنا، روزنامه نگار مشهور جهان عرب معتقد است که اغلب جنگ ها و انقلاب ها در منطقه خاورمیانه در تابستان آغاز شدند و معتقدیم با توجه به نگرانی که در میان اسرائیلی ها وجود دارد و با توجه به افزایش تنش ها ، این تابستان مستثنی نخواهد بود.
به گزارش ایلنا، «عبدالباری عطوان» سردبیر روزنامه فرامنطقه ای «رای الیوم» در سرمقاله جدید خود درباره آخرین تحولات خاورمیانه می نویسد:
با وجود آنکه دو هفته تا موعد مقرر تصمیم گیری «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در خصوص توافق هسته ای ایران زمان باقی مانده است، جنگ تهدیدها و تهدیدهای مخفیانه داغ تر شده و وارد بخش های خطرناکی از یک طرف از سوی آمریکا و اسرائیل و از طرف دیگر از سوی ایران شده است و احتمالا در این بین سوریه میدان این درگیری ها خواهد بود.
«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا با انتشار توییتی تهدیدآمیز، نوشت: «ایران اگر از برنامه هسته ای خود عقب نشینی نکند، با مشکلات بزرگ تری پیش از هر زمان دیگری مواجه خواهد شد چرا که تهران دلیل هر مساله ای در منطقه است.»
«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل فراتر از آن رفت و وعده داد: «اجازه نمی دهیم کشوری که خواهان نابودی ماست به سلاح اتمی دست پیدا کند، توافق یا باید به طور کامل اصلاح یا به طور کامل لغو شود».
این تهدیدهای شدید خوشایند ایران نخواهد بود و موجب عقب نشینی تهران از توافق یا اصلاح آن نیز نخواهد شد چرا که این موضوع به منع آزمایش های موشک بالستیکی ایران منجر خواهد شد که به منبع نگرانی رژیم اشغالگر اسرائیل و پایگاه های آمریکا در منطقه خلیج (فارس) تبدیل شده است، چرا که ایران به خوبی می داند و از تجربه دیگران در منطقه نیز دریافته است که یک بار عقب ...

 

ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز درباره ساری ایران کشور سوریه اسرائیل جنگ
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین