کد خبر : 167
چاپ
410
09:48:11
1397/2/5
روحانی: هزینه برهم زدن برجام برای آمریکا زیاداست

به گزارش ساری نیوز به نقل از ایرنا، روحانی روز سه شنبه در جلسه توسعه و برگزیدگان آذربایجان شرقی افزود: آمریکا و دیگران برای کشور هر تصمیمی می گیرند، بگیرند؛ ملت ایران در برابر دشمنان ایستادگی و تمامیت ارضی خود را در برابر تمامی فراز و نشیب ها حفظ کرده است و باید از تجربه 40 سال بعد از پیروزی انقلاب استفاده کرد.

وی اظهار کرد: از ماه ها این موضوع مطرح است که رییس جمهوری آمریکا تصمیم به شکستن تعهد دارد؛ ما در دنیا بر مبنای منافع ملی، پیمان و تعهدی را امضا می کنیم و بر اساس منافع ملی تعهداتی را قبول می کنیم.

روحانی افزود: اساس سیاست خارجی بر مبنای هزینه است و همیشه هزینه وجود دارد؛ اگر هزینه کم باشد یعنی سیاست خارجی موفق بوده و اگر هزینه زیاد باشد یعنی سیاست خارجی ناموفق بوده است.

رییس جمهوری گفت: امروز اگر آمریکا تصمیم بگیرد برجام را زیرپا بگذارد هزینه بسیار بالایی برای این کشور خواهد داشت و هزینه بسیار کمی برای ما خواهد داشت.

روحانی افزود: رییس جمهوری آمریکا 15 ماه است که می گوید برجام به ضرر ما بوده و می خواهم آن را برهم بزنم، اما به دلیل اینکه هزینه بالاست نتوانسته این کار را بکند و امروز آمریکا اگر بخواهد این کار را بکند بالاترین هزینه را پرداخت می کند.

وی با اشاره به مشکلاتی که خود انسان در آن نقش دارد، گفت: اگر مکان های زندگی و مسکن های خود را در برابر مشکلات آماده نکنیم، در مواجه با بلایای طبیعی دچار مشکل خواهیم شد.

وی اظهار کرد: گاهی مشکل تقصیر خودمان است که باید از قبل تدبیر کنیم و مبارزه شود و گاه مشکلات طبیعی است؛ شرایط ایران با کشورهای دیگر متفاوت است و در کشور ما حساسیت وجود دارد و ما کشور متمدنی هستیم.
رییس جمهوری یادآوری کرد: جایگاه فوق العاده ایران در منطقه مورد توجه و حساسیت است.

روحانی ادامه داد: پنجم اردیبهشت سالگرد حادثه طبس است و ما باید بر وحدت و انسجام بیشتر توجه کنیم.

وی با بیان اینکه 40 سال از انقلاب ما گذشته است، گفت: وقتی انقلاب پیروز شد یکی از مقام های انگلیس اعلام کرد که این انقلاب 6 ماه بیشتر نمی ماند و انقلابیون توان اداره کشور را ندارند.

رییس جمهوری اظهار کرد: امروز 40 سال در برابر انواع توطئه ها ایستاده ایم و مقاومت کردیم و این توطئه در تمامی زمان ها ادامه دارد.

روحانی افزود: تاریخ جنگ اراده هاست، اراده ما در برابر اراده رقبا و دشمنان است؛ اگر اراده ما بر اراده آن ها غلبه کند آن ها را شکست خواهیم داد، اگر تردید کنیم؛ این تردید بلای بزرگ برای کشور است، ناامیدی بلای بزرگتر است و دعوا و اختلافات بلای دیگر بر کشور است.

افزود: مردم همه کاره هستند و در همه زمینه ها با حضورشان به موفقیت نظام و دولت اثر می بخشند.

وی با بیان اینکه تا مردم کمک نکنند نمی توان به اهداف رسید، اظهار کرد: در طرح هایی که دولت آغاز می کند، اگر مردم کمک کنند، موفق می شویم.

رییس جمهوری یادآوری کرد: تمام موفقیت ها در دولت یازدهم به دلیل امید و حضور مردم بوده است؛ در این دولت نیز حضور، اعتماد و تلاش مردم باعث موفقیت است.

روحانی ادامه داد: کار آسانی نیست که از مشکلات عبور کنیم، اما همیشه مشکل هست و باید با مشکلات مقابله کنیم.

وی گفت: رشد ما زمانی است که با مشکلات، جهل و عقب ماندگی و خشکسالی و یا حوادثی که پیش می آید، مقابله می کنیم؛ با مشکلات اخلاقی که در جامعه وجود دارد باید مقابله کنیم و قدم به قدم پیش برویم.

 

ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز روحانی ایران آمریکا برجام هزینه آذربایجان
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین