کد خبر : 137
چاپ
915
11:37:26
1397/2/4
بررسی نقل و انتقالات فصل ۹۷ لیگ برتر ایران

 

بازار نقل و انتقالات فوتبال ایران درحالی‌ که هنوز لیگ برتر هفدهم به پایان نرسیده، داغ شده است. از حالا شایعات فضای فوتبال ایران را پر کرده‌اند و برخی تیم‌ها به دنبال این هستند که بهترین‌های لیگ هفدهم را زودتر از بقیه شکار کنند. در لیگ هفدهم ستاره‌های زیادی در تیم‌های مختلف حضور داشتند که خرید هرکدام از آنها می‌تواند برای یک باشگاه امتیاز بزرگی باشد. در میان ستاره‌های لیگ هفدهم بازیکنانی هم هستند که به واسطه احتمال حضور در جام‌جهانی، می‌خواهند صبر کنند تا بعد از این مسابقات تیم فصل آینده خود را انتخاب کنند. آنها اگر حتی فرصت کمی هم برای بازی در جام‌جهانی داشته باشند، می‌توانند رقم قرارداد خود را افزایش دهند. از طرف دیگر، بازیکنانی هم هستند که اگرچه فرصتی برای حضور در جام‌جهانی ندارند اما این شانس را دارند که با قیمت‌های میلیاردی، در فصل نقل و انتقالات لقب گران‌قیمت‌ترین‌ها را به خود اختصاص دهند. در ادامه به بررسی نقل و انتقالات فصل ۹۷ می‌پردازیم.

بررسی نقل و انتقالات فصل ۹۷ لیگ برتر ایران

مهدی رحمتی؛ دوراهی استقلال و سپاهان

اگرچه ‌سال خوبی را در استقلال سپری نکرده و فرصت زیادی برای قرارگرفتن در ترکیب اصلی نداشته اما هنوز هم می‌تواند چهره ویژه نقل و انتقالات فوتبال ایران باشد. نیمکت‌نشینی در استقلال، رحمتی را در تعطیلات نیم‌فصل هم به چهره‌ای مهم در نقل و انتقالات تبدیل کرد. او اگرچه جایگاه اصلی خود در استقلال را به سیدحسین حسینی واگذار کرده اما هروقت هم که برای تیمش به میدان رفته، عملکرد خوبی داشته و همین باعث شده همچنان در صدر لیست نقل و انتقالات فوتبال ایران قرار بگیرد. در نیم‌فصل هم شایعاتی درباره حضور رحمتی در سپاهان شنیده می‌شد اما کاپیتان استقلال ترجیح داد تیمش را ترک نکند و همه چیز را به پایان فصل موکول کند. در هفته‌های اخیر، زمزمه‌های زیادی درباره بازگشت به تیم سابقش شنیده می‌شود. سپاهانی‌ها که فصل بدی را سپری کرده‌اند، می‌خواهند تیمی قوی برای فصل آینده ببندند و یکی از گزینه‌های آنها برای تیم ‌سال آینده‌شان مهدی رحمتی است. این درحالی است که رحمتی نشان داده تمایلی به ترک استقلال ندارد و امیدوار است که بتواند جایگاه سابق خود را در جمع آبی‌ها به دست بیاورد.

محسن مسلمان؛ مهندس بلاتکلیف

محسن مسلمان برعکس دوست صمیمی‌اش پیام صادقیان در پرسپولیس عاقبت به خیر شد. او در دو‌سال گذشته در پرسپولیس خوش درخشید و با پاس گل‌های دقیق و میلی‌متری‌اش لقب مهندس را به خود اختصاص داد. او در هفته‌های ابتدایی لیگ هفدهم هم گزینه اصلی برانکو برای قرارگرفتن در ترکیب اصلی بود اما کسی نفهمید که چه اتفاقی رخ داد و مسلمان به لیست سیاه برانکو راه پیدا کرد. با این‌که اغلب کارشناسان فوتبال از نبود مسلمان در ترکیب پرسپولیس متعجب مانده بودند و این تصمیم برانکو را غلط می‌دانستند اما سرمربی قرمزها همچنان بر موضع خود پافشاری کرد و مسلمان تا انتهای فصل به نیمکت چسبید. نارضایتی این ستاره از شرایطش در پرسپولیس باعث شده او از حالا تبدیل به مهره‌ای شود که می‌تواند در نقل ‌و ‌انتقالات سروصدای زیادی به پا کند. مسلمان قبل از پایان لیگ از باشگاه سپاهان پیشنهادی نجومی دریافت کرده و بعید نیست که‌ سال آینده او را در جمع طلایی‌پوشان زاینده‌رود ببینیم. هرچند که درباره حضورش در قطر هم مسائلی شنیده می‌شود.

کمال کامیابی‌نیا؛ ناراضی و عاصی

کمال کامیابی‌نیا توانست با پرسپولیس در لیگ ایران دبل کند تا هم قیمت خودش را در بازار نقل و انتقالات بالا ببرد، هم برای تیمش طاقچه بالا بگذارد. او ازجمله بازیکنانی است که در قهرمانی دوباره قرمزها در لیگ برتر نقش پررنگی داشته اما در طول فصل دردسرهای بزرگی هم برای تیمش ایجاد کرده است. کامیابی‌نیا یکی از همان بازیکنانی است که به‌ دلیل دریافت‌نکردن مطالباتش و تسویه‌نشدن قراردادش سر ناسازگاری گذاشته و حاضر به مذاکره با پرسپولیس برای تمدید قراردادش نشده است. او از شرایط مالی پرسپولیس راضی نیست و به‌ خوبی می‌داند محرومیت این تیم از نقل ‌و انتقالات تابستانی می‌تواند رقم قرارداد او را بالاتر ببرد. با این حال کمال هم یکی از ستاره‌های پرسروصدای لیگ ایران است که امکان دارد جنجال زیادی را برای انتخاب تیم آینده‌اش به پا کند.

سرور جپاروف؛ مورد علاقه قلعه‌نوعی

استقلالی‌ها خیلی خوش‌شانس بودند که یکی مثل سرور جپاروف را داشتند تا در روزهای سخت به نجات تیم‌شان بیاید. بازیکن ازبکستانی آبی‌ها، یکی از بهترین‌های این تیم در لیگ هفدهم بود. جپاروف در سیستم تیم شفر آن‌قدر خوب جا افتاد که با همراهی بقیه بازیکنان استقلال توانست خاطرات بد هفته‌های ابتدایی لیگ را از ذهن هواداران این تیم پاک کند. درخشش جپاروف در استقلال باعث شد او مشتریان زیادی بین تیم‌های ایرانی پیدا کند. البته خود استقلال هم تمایل به تمدید قرارداد این ستاره ازبک دارد اما بعید نیست ارقام نجومی که از بقیه تیم‌های لیگ پیشنهاد شود، کار استقلال را برای نگه‌داشتن این ستاره ازبک سخت کند. این روزها اگرچه استقلالی‌ها به دنبال تمدید قرارداد سرور هستند اما باشگاه‌هایی مثل سپاهان و ذوب‌آهن هم دست روی او گذاشته‌اند و وارد رقابت برای جذب او شده‌اند.

مرتضی تبریزی؛ رقابت سبز و آبی

امیر قلعه‌نوعی در نیم فصل دوم لیگ برتر، ذوب‌آهنی قدرتمند و قاطع را روانه میدان‌ها کرد. هرچقدر که سپاهان دل هواداران فوتبال در اصفهان را خون کرد اما تیم دوم این شهر با مربیگری قلعه‌نوعی و درخشش ستاره‌ای مثل مرتضی تبریزی، عملکردی درخشان و فوق‌العاده داشت. در روزهای خوب ذوب‌آهن در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا، مرتضی تبریزی تک‌ستاره این تیم بود و همین باعث شد قبل از پایان لیگ، باشگاه‌ها به سراغ او بیایند. یکی از مشتری‌های جدی تبریزی، استقلال است اما بعید نیست که این مهاجم درخشان به تیمی برود که قلعه‌نوعی سرمربی آن باشد.

مهدی ترابی؛رویای لژیونر شدن

وینگر جوان سایپا زیر نظر علی دایی به یکی از ستاره‌های مهم فوتبال ایران در لیگ هفدهم تبدیل شد. او در این‌که سایپا اکنون یکی از مدعیان اصلی نایب قهرمانی در لیگ برتر است، نقشی کلیدی و ویژه ایفا کرده و طبیعی است که اغلب تیم‌های لیگ ازجمله سرخابی‌های پایتخت به دنبال جذب او باشند. البته ترابی این شانس را هم دارد که به همراه تیم‌ملی در جام‌جهانی به میدان برود و چه بسا که بخت به او رو کند و بتواند لژیونر شود. با این‌حال او هم ازجمله بازیکنانی است که قطعا تیم‌ها برای جذبش ارقامی نجومی پیشنهاد می‌کنند و قیمتش را بالاتر می‌برند.

سروش رفیعی؛بازگشت به ایران

سروش رفیعی وقتی دید جایی در تفکرات کارلوس کی‌روش ندارد، ترجیح داد به جای این‌که در ایران و برای پرسپولیس به میدان برود، در لیگ ستارگان برای تیمی مثل الخور که از تیم‌های درجه سوم قطر است، بازی کند. او یک نیم‌فصل در قطر به میدان رفت اما آن طور که باید و شاید دل متمولان حاشیه خلیج‌فارس را به دست نیاورد. سروش با پایان قراردادش با الخور به ایران برمی‌گردد اما هنوز مشخص نیست به کدام تیم لیگ برتری می‌رود. با توجه به محرومیت پرسپولیس در نقل و انتقالات، رفیعی انتخاب‌های زیادی ندارد،اما قطعا تیم‌هایی مثل استقلال، سپاهان و تراکتورسازی تمایل زیادی به جذب او خواهند داشت.

علی قلی‌زاده؛ شاید استقلال، شاید سربازی!

ستاره این روزهای لیگ برتر فوتبال ایران، علی قلی‌زاده است که حتی نظر کارلوس کی‌روش را هم به خود جلب کرده. قلی‌زاده به همراه مهدی ترابی زوجی رویایی را در سایپا ساخته که سروصدای زیادی در فوتبال ایران به پا کرده است. این ستاره ملی‌پوش که قراردادش با باشگاه سایپا به اتمام خواهد رسید قصد دارد شانس خود را در تیم دیگری دنبال کند و شاید مهمترین هدف او ادامه درخشش در یک تیم خارجی است. او چند هفته مانده به پایان لیگ از باشگاه استقلال پیشنهاد دریافت کرده اما هنوز جواب قطعی به این تیم نداده و گفته تصمیم دارد لژیونر شود. او هم یکی از ستاره‌های پر سر و صدای فوتبال ایران در نقل‌و‌انتقالات خواهد بود.

ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز فوتبال ایران لیگ
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین