کد خبر : 10971
چاپ
1142
11:16:46
1397/7/3
رئیس کل دادگستری استان مازندران: جرائم سازمان یافته در مازندران کاهش یافت

 به گزارش ساری نیوزازنکا،حجت‌الاسلام محمد علی تقوی‌فر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس دادگستری نکا اظهار داشت: برنامه ما در انتخاب روسای دادگستری شهرستان‌ها بر این است که شایسته‌ترین فرد منصوب شود که این امر مورد رضایت خداوند و به خیر و صلاح جامعه است.

وی افزود: جایگاه قاضی و قضاوت آنقدر اهمیت دارد که لقمان حکیم در زمینه قضاوت گفتند اگر تکلیف است می‌پذیرم که اگر تکلیف نبود نمی‌پذیرفت.

تقوی‌فر بیان کرد: حاکم اصلی خداوند است و خداوند ابلاغ قضاوت را به انبیا داده که بدانیم کار قضات دقیق و مهم است و مورد توجه خداوند متعال است و باید با دقت نظر اهمیت آن مورد توجه باشد که اگر دقت و توجه نشود کار قضا ارزش نخواهد داشت.

رئیس کل دادگستری استان مازندران ادامه داد: بهداشت و بازیافت متفاوت است زندان بازیافت است که اگر در آموزش و پرورش و دانشگاه بهداشت را تقویت کنیم جرم و گناه در جامعه کمتر می‌شود.

وی تصریح کرد: رصد کردن عملکرد شهروندان شهرستان، رصد کردن همکاران قضایی و تنهایی و جزیره‌ای عمل نکردن از انتظارات ما از رئیس دادگستری شهرستان است و برای عملکرد بهتر با سایر مدیران دارات تعامل داشته باشند.

تقوی‌فرد افزود: نهایت دقت شود مانند انبیا حکیمانه، عادلانه، هوشمندانه حکم صادر شود و بدانیم وقت گذاشتن و صبور بودن درپرونده‌ها موجب رضایت مردم می‌شود.

تسریع در مجازات تروریست‌های حادثه اهواز

امام جمعه نکا نیز با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس گفت: یاد و خاطره شهدا را گرامی می‌داریم که امیدواریم همه بتوانیم ادامه دهنده راه این ایثارگران و قهرمانان باشیم.

حجت‌الاسلام محمد باقر محمدی لائینی افزود: دفع و رفع فساد و شرارت و افرادی که در جامعه فساد پراکنی می‌کنند در دستور کار دستگاه قضا بوده که در ابتدا باید فعالیت‌ها و اقدامات دفعی زیاد باشد تا زمینه شرارت‌ها منتفی شود.

وی بیان کرد: نهادهای امنیتی صدها مورد را دفع می‌کنند که خودمان خبر نداریم و یک مورد مانند اهواز اتفاق می‌افتد که امیدواریم هر چه سریع‌تر تروریست‌ها مجازات شوند.

لائینی گفت: زحمات نهادهای مربوطه که برای حفظ امنیت تلاش دارد را فراموش نکنیم که مجموعه قضات در شهرستان زحمات زیادی متحمل که هرگز در مواردی مانند مواد مخدر و دعاوی شخص ورود پیدا نمی‌کنیم چون خلاف شرع و عرف است.

رئیس سابق دادگستری نکا نیز گفت: حادثه تروریستی اهواز را محکوم و شهادت شهدای این حادثه را تسلیت می‌گوییم.

امرالله حضرتی افزود: خدمت خود را در نکا از اول اسفند 93 آغاز کرده و تلاش کردم در کار قضایی و مدیریت آنچه در توان است انجام دهم.

وی بیان کرد: تلاش شد در پرونده قضایی مرتبط همکاری لازم با ادارات مانند محیط زیست، منابع طبیعی و جهاد کشاورزی انجام شود.

در پایان از زحمات امرالله حضرتی تقدیر و علی اکبرشیرسوار به عنوان رئیس دادگستری نکا منصوب شد.

ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز مازندران حقوق قوه قضاییه
نظرات 1
ایمیل :
نام :
غمخوار مردم 1397/7/10

ونه بنده به شکرخدا تابه این سن نه پاسگاه ونه دادگستری کاری نداشتم سالم زندگی کردن یکی از مهمترین افتخارات من است اما این بار ناخواسته متاسفانه از یکی شکایت کردم یک سال ونیم برای ضدور و قعطحی شدن حکم طول کشید و الان هم به این ماه عزا و ضاحب عزاقسم میخورم انقدر که در ضدور و قعطحی شدنش زجر وداذیت شدم در مقابل اجرا نشدم اونم فقط برای اینکه منشی اجراییات که نمیدونم ریس است و یا دادورس است نمیدونم چه کاره است اما میدونم همه کاره اجراییات است با طرف بنده که شکایتم درباره ایشان است این اقای کارمند دادگستری باهش اشنا یی و دوستی و ضمیمی دارد که عمل این اقا با لگد کردن حق بنده همراشد . که اگر هوشیاری و اقایی و انضاف باخدا بودن قاضی مربوطه نبود تا الان حقم زیر پا اقا بود . اینو عرض کردم که قبل پا گذاشتن به دادگستری خیلی جیزها شنیده بودم اما باورش سخت بود ولی حالا که عرض کردم ناخواسته وارد شدم قبولم شد مخضوصا وقتی یک کارمند جز میدونه چنین کارهای کنه لذا یک قاضی بد نیت و یا مسولی دنیا پرست چه کارهای ازش برمیاد . پس خواهش میکنم تا یک ادعای خوبی شنیدید شیپور دست نگیرید و خوراک دهان مردم مظلوم و زود باور ایران عزیز نکنید . این کارتون بی انضافی است . لطفا برید ببینید با مردم گرفتار دادگستری بپرسید که اونجا چه خبراست . ترسو نباشید . کاشگی من خبرنگار بودم و بهتون میگفتم این شغل چقدر محترم و با اهمیت است . خواهش میکنم تمنا میکنم تا خبری برای شمادیقین نشد ننویسید . اخرش زندات است . مگه ما کم خبرنگاررباشرف در زندانها داریم این افتخار خبرنگار است . باتشکر

اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین