کد خبر : 10915
چاپ
284
06:38:47
1397/6/13
فضا برای مفسدان اقتصادی ناامن تر می شود

 به گزارش ساری نیوز از خبرگزاری صداو سیما ایت الله آملی لاریجانی در حاشیه اجلاس امروز مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران افزود: کسانی که در بازار ارز و سکه و طلا و خودرو و مانند آن اخلال ایجاد و از رانت استفاده می کنند مطمئن باشند که با آنها برخورد قاطع خواهیم کرد.

وی با اشاره به نامه اخیرش به مقام معظم رهبری درباره برخورد با مفسدان اقتصادی گفت:​ البته پیش از این هم با مفسدان برخورد می شد اما با توجه به شرایط جدید درخواست کرده ایم که این برخوردها و رسیدگی به پرونده ها سریع تر باشد به گونه ای که هم اکنون نیز رسیدگی به پرونده مفسدان اقتصادی هم در مقدمات و هم در دادگاه ها سریعتر انجام می شود.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد:​ بر همین اساس برای اخلالگران نظام اقتصادی حتی کیفرخواست هایی در حد افساد فی الارض یعنی اعدام درخواست شده و حتی اگر اعدام هم نباشد، مجازت سنگینی در انتظار آنان است بنابراین مردم مطمئن باشند که در رسیدگی به پرونده مفسدان کوتاهی در کار نخواهد بود.

وی با بیان اینکه دستگاه قضا در مبارزه با مفسدان در چارچوب قانون و حیطه وظایف خود اختیاراتی دارد و براساس آن عمل می کند خاطرنشان کرد: بنابراین چنین امکانی وجود ندارد که قوه قضائیه به همه انبارهای سراسر کشور سرکشی کند چراکه بخشی از این مهم در حوزه اختیارات تعزیرات است.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه اصل موضوع در رسیدگی به مفاسد اقتصادی به ریشه های مفاسد برمی گردد تصریح کرد: بارها گفته شده است و باز هم می گوییم باید در بخش های اجرایی کشور جلوی ایجاد فساد و رانت گرفته شود و در مرحله آخر اگر به هر علتی موضوعی به فساد منجر شد دستگاه قضا وارد عمل شود و برخورد کند البته ما در مسائل اخیر نباید از عملیات روانی دشمن غافل شویم چراکه آمریکایی ها و اذناب منطقه ای اش به صراحت اعلام کرده اند که می خواهند منابع کشور را محدود کنند و مثلاً فروش نفت ایران را به صفر برسانند هرچند حرف های بیخود می زنند و در عمل نمی توانند و ما هم از آنها هراسی نداریم.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: در شرایط امروز همه مردم باید به دولت کمک کنند و دولت هم همه تلاش خود را با روحیه جهادی به منصه ظهور برساند و ما و سایر قوا هم باید به دولت کمک کنیم تا امور را پیش ببرد که این مهم را بارها در جلسات مشترک سران قوا و موارد دیگر اعلام کرده ایم.

رئیس دستگاه قضا تأکید کرد: بالاخره باید به گونه ای تدبیر شود تا فسادی صورت نگیرد و فضا برای مفسدان تنگ شود و اگر کار به مرحله برخورد قوه قضائیه رسید ما هم کوتاهی نخواهیم کرد.

ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز مازندران قوه قضاییه
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین