کد خبر : 10913
چاپ
303
08:34:51
1397/6/13
قطعات تامین می‌شوند / کاهش قیمت خودرو تا یک ماه آینده

به گزارش ساری نیوز از صدا سیما احمد­ نعمت بخش ­­درباره تحویل خودروهای تولیدی که با مشکل نقص فنی روبه رو بودند، توضیح داد: برخی قطعه سازان از نظر مواد اولیه قطعات به خارج وابسته هستند که بخش زیادی از این قطعات یا مواد اولیه قطعات در گمرک مانده بود و دولت اخیرا اجازه ترخیص آن ها را بدون پرداخت مابه‌التفاوت صادرکرده است.

وی­ با ابراز امیدواری از ترخیص قطعات و مواد اولیه از گمرک افزود: با توجه به بخشنامه اخیر دولت شرکت ها به دنبال ترخیص قطعات یا مواد اولیه هستند و امیدواریم تا یک ماه آینده ناقصی ها به حداقل برسد و خودروهایی که به مردم پیش فروش شده تحویل خریداران شود و با عرضه این خودروها به بازار قیمت ها سیر نزولی پیدا کند.

رشد تولید خودرو

دبیر انجمن خودروسازان ایران با اشاره به افزایش تولید در بازار خودرو توضیح داد: خودروسازی در سال 95 نسبت به 94 چهل درصد افزایش تولید داشته و سال 96 نسبت به سال قبل15 درصد و در دو ماهه اول امسال 31درصد افزایش تولید داشته است. در واقع با توجه به این اصل که قیمت هر کالا را عرضه و تقاضا تعیین می‌کند می توان گفت خودروسازان به این صورت تولید و عرضه را افزایش داده اند.

دلایل آشفتگی های بازار خودرو

نعمت بخش همچنین نقش دلال ها و واسطه ها را در گرانی خودرو کلیدی دانست و گفت : بخش عمده ای از آشفتگی های بازار خودرو به افرادی برمی‌گردد که خودرو به تعداد زیاد خریداری کرده اند و هر روز در روزنامه آگهی فروش خودرو با قیمت های آنچنانی منتشر می کنند و بدین ترتیب قیمت خودرو را در بازار به صورت روزانه و هفتگی افزایش می دهند.

دبیر انجمن خودروسازان ایران در ادامه خواستار ورود دستگاه های نظارتی به این موضوع شده و تاکید کرد: لازم است همان طور که با اخلال گران ارز و سکه برخورد کردند بررسی کنند این کسانی که این آگهی ها را منتشر کرده و اذهان عمومی را مشوش می کنند چه کسانی هستند.

ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز مازندران اقتصادی
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین