کد خبر : 104
چاپ
1930
11:55:22
1397/1/25
شلیک بیش از 100 موشک / فرانسه و بریتانیا: هدف حملات، سرنگونی بشار اسد نیست

سه کشور آمریکا، فرانسه و بریتانیا بامداد امروز شنبه حملات موشکی را علیه مراکز نظامی در سوریه انجام دادند. این سه کشور این حملات را هدفمند و محدود خوانده‌اند.

به گزارش عصر ایران، این حملات یک فرودگاه و چند تاسیسات تحقیقاتی و نظامی را هدف گرفته است.

دولت سوریه نیز اعلام کرده که پدافند هوایی ارتش این کشور تاکنون بیش از 15 موشک را رهگیری و منهدم کرده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که دستور حمله به سوریه را صادر کرده است. او گفت، حملات در پاسخ به "استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی" انجام شده و انگلیس و فرانسه نیز در آن مشارکت دارند.

ترامپ همچنین به روسیه هشدار داد که از "حرکت در مسیر تاریک" دست بردارد و گفت: روسیه از عمل به وعده‌های خود از جمله درباره سلاح‌های شیمیایی در سوریه سر باز زد.


حمله آمریکا، بریتانیا و فرانسه به سوریه

نخست وزیر انگلیس نیز آغاز حمله به سوریه را تایید کرده و مدعی شده است که این حملات به منظور کاهش توان نظامی سوریه آغاز شده است.

ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس گفت که به نیروهای مسلح این کشور اجازه داده حملاتی را علیه ارتش و دولت سوریه "برای کاهش توان نظام سوریه در استفاده از سلاح شیمیایی" انجام دهند. او گفت: هیچ جایگزینی برای حملات نظامی نیافتیم. حملات محدود و علیه اهداف معین خواهد بود.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه نیز گفت که به نیروهای کشورش دستور داده تا با مشارکت آمریکا و انگلیس حملاتی را علیه سوریه ترتیب دهند.

ساعاتی پس از آغاز این حمله، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که حملات به سوریه پایان یافته و فعلا برنامه‌ای برای حملات بیشتر وجود ندارد. پنتاگون اعلام کرده که هنوز گزارشی از نتایج این حملات به دستش نیامده است.

حمله آمریکا، بریتانیا و فرانسه به سوریه/ شلیک بیش از 100 موشک


ژنرال جوزف دانفورد٬ رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا: حملات هوایی خود به سوریه را با روسیه هماهنگ نکردیم

بنابر گفته اسکای نیوز عربی  بین 100 تا 120 موشک به مواضع نظامی سوریه شلیک کرده است.

سفارت روسیه در آمریکا در واکنش به حمله امریکا به سوریه اعلام کرد: سناریویی از قبل طراحی شده در حال جریان است. هشدار داده بودیم که چنین اقدامی بدون پیامد نخواهد بود.

وزارت خارجه روسیه لحظاتی پس از این حمله اعلام کرد: دمشق پایتخت سوریه درست زمانی هدف قرار گرفت که در حال حرکت به سوی آینده‌ای صلح آمیز بود و فرصت برای صلح فراهم شده بود.

وزارت خارجه روسیه رسانه‌های غربی را در این تجاوز شریک دانست و اعلام کرد: رسانه‌های غربی نیز مسئول این حملات هستند چرا که با استناد به اخبار آنها این حملات صورت گرفت.

حمله آمریکا، بریتانیا و فرانسه به سوریه/ شلیک بیش از 100 موشک
بنا بر اعلام رسانه‌های غربی و نیز منابعی در داخل سوریه، عمده مناطق هدف قرار گرفته، پایگاه‌های نظامی یا مراکز وابسته به ارتش سوریه بوده است.

مرکز تحقیقاتی برزه واقع در اطراف دمشق که از مراکز علمی پژوهشی ارتش سوریه محسوب می‌شود از جمله مناطقی است که هدف حمله قرار گرفته و تلوزیون سوریه نیز آن را تایید کرده است.

انباره‌های مهمات ارتش سوریه در 15 مایلی مرکز استان حمص نیز از دیگر اهداف این حمله بوده که ظاهرا 4 فروند جنگنده انگلیسی آن را بمباران کرده‌اند.

پایگاه‌های گارد ریاست‌جمهوری و لشکر چهارم ارتش سوریه در اطراف دمشق که مسئولیت حمایت از پایتخت سوریه را بر عهده دارند نیز از مناطق هدف قرار گرفته اعلام شده است. پایگاه‌های گارد ریاست جمهوری و لشکر چهارم عمدتا در داخل و اطراف شهر دمشق مستقر است.

پایگاه‌های و مراکز تحت اختیار حزب‌الله لبنان نیز از دیگر مناطقی است که منابع داخلی سوریه گفته‌اند در حملات بامداد امروز هدف قرار گرفته است.

خبرهای جدید:
.
10:22 - وزارت دفاع روسیه:
پدافند روسیه در مقابله با حملات موشکی علیه سوریه مشارکت نداشت

10:18 - وزارت دفاع روسیه: حملات وارد محدود فعالیت ما در سوریه نشد

10:13 - وزیر خارجه فرانسه: هدف عملیات نظامی نه سرنگونی رژیم اسد بلکه توقف حملات و تجاوزات او علیه مردمش است

10:13 - وزیر خارجه فرانسه: حمله شیمیایی در سوریه قابل پذیرش نیست

عکس آسوشیتدپرس از حملات موشکی ائتلاف آمریکا به دمشقحمله آمریکا، بریتانیا و فرانسه به سوریه/ شلیک بیش از 100 موشک

10:10 - وزیر خارجه فرانسه: عملیات نظامی در سوریه، مشروع و قانونی است و هدف از آن توقف نقض خطرناک قانون بین الملل است

  - وزیر دفاع فرانسه:  عملیات نظامی علیه سوریه، بخشی از برنامه شیمیایی این کشور را مورد هدف قرار داد.

- وزیر دفاع فرانسه: عملیات نظامی در سوریه، تاسیساتی را مورد هدف قرار داد که برای ساخت سلاح شیمیایی برای قتل شهروندان عادی مورد استفاده قرار گرفته بود

- وزیر دفاع فرانسه: به دنبال بالا بردن سطح برخورد نیستیم

- وزیر دفاع فرانسه: جزئیات عملیات نظامی در سوریه را به روس ها اطلاع دادیم

 10:9 - نخست وزیر بریتانیا:مشارکت در عملیات سوریه، با هدف سرنگونی رژیم اسد نیست

- ناتو از حملات به سوریه اعلام حمایت کرد

- اسرائیل حملات به سوریه را توجیه پذیر و موجه دانست/خبرگزاری فرانسه

10:05- وزارت دفاع روسیه: حملات به سوریه از طریق دو کشتی جنگی در دریای سرخ و هواپیماهااز دریای مدیترانه انجام شدساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز ایران
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین