کد خبر : 101
چاپ
2135
04:11:11
1397/1/18
آخرین جزئیات از حمله سایبری گسترده به کشور/ توضیح وزیر ارتباطات +عکس

 

به گزارش شمال نیوز به نقل از مشرق، از ساعات ابتدایی شب گذشته جمعه 17 فروردین ماه دسترسی بخشی از هموطنانمان به شبکه اینترنت در دیتاسنتر افرانت، شاتل، صبانت و ... با اختلال مواجه شد و اندکی نگذشت که بسیاری از سایت‌ها و پایگاه‌های خبری نیز از دسترس خارج شدند.

از همان اوایل گمانه‌زنی‌هایی در رسانه‌های مجازی و کانال‌های تلگرامی به جریان افتاد که خبر از حمله سایبری به زیرساخت های کشور داشت. و گمانه‌زنی‌هایی مطرح شد که مبنای این مشکل نیز از حملات شبکه‌ای تحت آسیب‌پذیری‌های Cisco است.

در همان ساعت اولیه محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان در حساب توئیتر خود این شنیده‌ها را تایید کرد و از حمله گسترده سایبری به کشور سخن گفت. در توئیت آقای جهرمی آمده است:

آنچه مشخص است اینکه تاکنون بخش گسترده ای از شبکه های زیرساختی کشور  با مشکل مواجه شده‌اند. مشکلی که به گفته منابع خبری تنها مختص به ‎اینترنت ایران نیست و سوئیچ‌های ‎سیسکو در کشورهای مختلف هدف حمله قرار گرفته‌اند و ۱۶۸۰۰۰ سامانه مشابه در جهان در خطر حمله هستند.

از نکات جالب و قابل توجه درخصوص این حمله سایبری می‌توان به حک پرچم آمریکا در  اشاره کرد که به گفته آذری جهرمی و متن منتشر شده روی صفحه نشان از اعتراض به انتخابات‌های آمریکا دارد.

کانال تلگرامی آخرین خبر نیز در این خصوص اعلام کرده است: برخی منابع و متخصصان اعلام کرده اند حمله امشب به زیرساخت کشور موجب بازگشت تنظیمات سویئچ ها و روتورهای شبکه زیرساخت به حالت اولیه شده است.

طبق آخرین اعلام وزیر ارتباطات از وضعیت حمله سایبری به کشور، بیش از 95 درصد مشکل برطرف شده است. آذری جهرمی نوشت:

ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز پایگاه خبری تحلیلی ایران
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین